Dukaty Decjusza 2016

📅 wtorek 08.11.2016 do środa 30.11.2016
Dukaty Decjusza 2016
Stowarzyszenie Willa Decjusza  realizuje program  Dukaty Decjusza popularyzujący wśród uczniów szkół podstawowych wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce, a także o oszczędzaniu. Specjalistyczna wiedza przekazywana jest młodzieży w bardzo przystępny sposób przez ekspertów reprezentujących obszary ekonomii i kultury.

Scenariusz każdej edycji obejmuje zwiedzanie zespołu willowo-pałacowego, wykłady z zakresu historii pieniądza i polityki monetarnej Polski w czasach Decjusza oraz warsztaty numizmatyczne i pokaz rycerski.

Dukaty Decjusza odbywają się w renesansowej Willi Decjusza i połączone są z noclegiem, co przyczynia się do jego atrakcyjności i efektywności. Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyni naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpływa na trwałość efektów nauczania.

Realizacja programu możliwa jest dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Patronat medialny nad programem objął portal miastodzieci.pl.

Dukaty Decjusza 2016 Dukaty Decjusza 2016

ul. 28 lipca 17a,