Dukaty Decjusza 2016 – zakończenie programu

środa 30.11.2016 do środa 07.12.2016

Dukaty Decjusza

Od czerwca do listopada Stowarzyszenie Willa Decjusza realizowało program Dukaty Decjusza, popularyzujący wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii wśród uczniów szkół podstawowych. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. W programie udział wzięło ok. 350 uczniów i nauczycieli z 10 szkół podstawowych z Województwa małopolskiego.

Dukaty Decjusza realizowane były w renesansowej Willi Decjusza co w połączeniu z noclegiem w zabytkowych salach pałacu przyczyniło się do jego atrakcyjności i efektywności. Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie uczyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania.
Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu.
Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji prowadzonych z uczniami nieuczestniczących bezpośrednio w programie.

Patronat medialny nad programem objął portal miastodzieci.pl.

Dukaty Decjusza Dukaty Decjusza
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. 28 lipca 17a,
30-233 Kraków


Kontakt:

(12) 425 36 44
villa@villa.org.pl
http://www.villa.org.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronatwarsztaty