DSF Spełnia Marzenie – Marzenie Patryka

📅 niedziela 01.06.2014
DSF Spełnia Marzenie – Marzenie Patryka

Urodził w 29. tygodniu ciąży. Wynikiem wcześniactwa jest jego choroba. Diagnoza o porażeniu mózgowym Patryka została postawiona w 8. miesiącu życia, ale rodzice Patryka podjęli trud rehabilitacji, kiedy chłopiec miał zaledwie 3 miesiące. Patryk trzy razy w tygodniu jeździ do Warszawy na 45-cio minutowe zajęcia rehabilitacyjne. Dwa razy w roku jeździ na turnusy rehabilitacyjne do Zagórza pod Warszawą, gdzie prowadzone są zajęcia z logopedą i psychologiem. Uczestniczy w zajęciach z terapii manualnej, rehabilitacji indywidualnej i grupowej. Podobne zajęcia Patryk odbywa również w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Patryk nie jest pod opieką żadnej z fundacji. Koszty leczenia i rehabilitacji w całości pokrywają rodzice. 45-cio minutowe zajęcia kosztują 80 pln, co daje koszt 240 pln tygodniowo. W zeszłym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach, do której uczęszcza Patryk, zorganizowała zbiórkę na konieczną operację.

ORGANIZATOR

Sławomir Duba, założyciel Grupy DSF, jak Patryk – mieszkaniec Ząbek, postanowił wyjść z inicjatywą zorganizowania wydarzenia, podczas którego spełnimy marzenie Patryka – marzenie zostania policjantem.

PRZEBIEG IMPREZY

1 czerwca Patryk uratuje Ratusz dzielnicy Bielany od zniszczenia. Jako członek antyterrorystycznej jednostki specjalnej przyjedzie na wezwanie Burmistrza o ataku terrorystycznym. Przestępcy zostaną aresztowani, a dzielny Patryk dzięki swojej spostrzegawczości i intuicji, podążając za pozostawionymi przez bandytów śladami, odnajdzie ukrytą na podziemnym parkingu Ratusza tykającą bombę (atrapa), która następnie zostanie rozbrojona przez specjalistę. Ocali setki istnień ludzkich. Zostanie bohaterem!

Przebieg akcji będzie "na żywo" transmitowany na dużym ekranie ustawionym na scenie przy Ratuszu i na bieżąco komentowany przez ekspertów. Dowódca grupy antyterrorystycznej, policji oraz grupy medycznej komentować będą postępy akcji, informować o możliwych zagrożeniach i niebezpieczeństwach – tym samym edukując dzieci i młodzież zgromadzoną na wydarzeniu.

Akcję zakończy uroczyste wręczenie Patrykowi kluczy do Dzielnicy Bielan oraz policyjnej odznaki za bohatersko przeprowadzoną akcję.

Organizator wydarzenia zapewni również dodatkowe bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży zgromadzonych przy Ratuszu, między innymi: konkursy, dmuchane zamki, grupy animatorów oraz szczudlarzy. Przewiduje również występ artystyczny na zakończenie wydarzenia.

Na miejscu imprezy będzie możliwość zakupu przekąsek i napojów. Organizator umożliwia właścicielom takich stoisk rozstawienie swoich punktów na wydarzeniu jedynie po zagwarantowaniu przez właścicieli przekazania 10% zysków ze sprzedaży dla rodziców Patryka na poczet jego dalszej rehabilitacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_QRJWYaOVk4&feature=youtu.be

 

 

 

ORGANIZATOR

Grupa DSF

WSPÓŁPRACA

Burmistrz Dzielnicy Bielany – Pan Rafał Miastowski

Burmistrz Ząbek – Pan Robert Perkowski

Lokalne parafie z okolic Ząbek i Dzielnicy Bielany

Komenda Stołeczna Policji w Warszawie.

783 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent