Drzewo Dobrych Słów. Katowice

Katowice Rynek - okolice Rawy mapa

niedziela 27.05.2018

Udział bezpłatny

Drzewo Dobrych Słów

Wspólnie z Księgarnią „Tak Czytam” zapraszamy do stworzenia jednodniowej instalacji – miejsca spotkań rodzinnych. Przyjdź, stwórz z nami oryginalne drzewo, pod którym każdy będzie mógł przeczytać ulubioną książkę lub wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach.

Ideą instalacji plastycznej oraz towarzyszących jej działań animacyjnych jest pobudzenie do refleksji nad tym, jak ważne są dla nas osoby bliskie. Przestrzeń wokół drzewa-instalacji będzie zachęcać przechodniów, by się na chwilę zatrzymać i wspólnie spędzić czas. Zapraszamy do współtworzenia instalacji – wystarczy przyjść i na liściach drzewa napisać lub narysować indywidualną odpowiedź na pytanie „co mogę zrobić dzisiaj dla swoich bliskich?”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja wspólnego głośnego czytania literatury familijnej, którą rozpocznie aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum. Możecie przyjść z ulubioną książką, usiąść pod drzewem i przeczytać jej fragment lub wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach. Dla najaktywniejszych uczestników akcji głośnego czytania przewidziano drobne nagrody-niespodzianki. 

Wydarzenie jest organizowane w związku z XI Metropolitalnym Świętem Rodziny 2018. Udział bezpłatny.

27 maja w godzinach 14:00 – 17:00

Katowice Rynek – okolice Rawy

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Drzewo Dobrych Słów. Katowice

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora “Ateneum” w Katowicach jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce (istnieje od 1945r.). Dzisiejszy repertuar, adresowany głównie do widowni dziecięcej - to zarówno baśniowa klasyka jak i pozycje współczesne. Realizowany …

Więcej

Adres:

ul. Św. Jana 10
40-012 Katowice
Kontakt:

(32) 2-538-221, 2-538-222
slaski@ateneumteatr.pl
http://ateneum.art.pl