Drugie życie przedmiotu – wakacyjne warsztaty

Muzeum Miasta Łodzi
📅 czwartek 28.07.2022
🎫 5zł
Dla kogo i po co? Sto pytań designu – wakacyjne warsztaty
Stare, bezużyteczne, a może nawet zepsute – tak kończy się żywot wielu przedmiotów. Dzielnie towarzyszą nam każdego dnia, by za jakiś czas zostać zastąpionym przez nowe egzemplarze. Czy jednak każda historia tak musi się kończyć? Podczas zajęć porozmawiamy o tym, co można zrobić, aby otaczające nas przedmioty dłużej nam służyły i cieszyły swoją obecnością, a w części plastycznej sprawdzimy, jak tchnąć w nie drugie życie, nadając im zupełnie nowe funkcje. Wakacyjne warsztaty realizowane w ramach projektu „Roman Modzelewski: wzór dla wszystkich” to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat. Punktem wyjścia omawianych tematów są wybrane eksponaty, które poprzez gry i zabawy realizowane w pałacowych wnętrzach oraz na wystawie czasowej poświęconej twórczości wybitnego, łódzkiego projektanta – Romana Modzelewskiego, opowiedzą swoje sekretne historie. Każdorazowo zajęcia kończy część warsztatowa w formie ćwiczeń plastycznych, a powstałe podczas niej dzieła stają się własnością uczestników.

Prowadzenie: Antonina Pawłowska, Michalina Życzyńska

Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Czy i jak motywować dzieci

Koszt: 5 zł (bilet ulgowy)