Drugie życie książki – warsztaty kreatywne

Biblioteka na Grobli (ul. Angielska Grobla 8/10) mapa

poniedziałek 27.01.2020

Drugie życie książki - warsztaty kreatywne

Zapraszamy na warsztaty kreatywne dla dzieci „Drugie życie książki”, które będą odbywać się w Bibliotece na Grobli w każdy ostatni poniedziałek miesiąca.

Origami, kusudama, quilling, decoupage… Chcesz się dowiedzieć, co oznaczają te wszystkie dziwnie brzmiące nazwy? A może chcesz nauczyć się, jak stworzyć coś z niczego albo jak dobrze wykorzystać stare, zaczytane już książki i czasopisma? Jeśli tak, to nasze warsztaty „Drugie życie książki” skierowane są właśnie do Ciebie! Zapraszamy Cię co miesiąc do Biblioteki na Grobli, gdzie dowiesz się, w jaki sposób ze zniszczonych książek możesz wyczarować prawdziwe cuda, które ozdobią Twój dom!

Warsztaty „Drugie życie książki” to wspaniała zabawa dla dzieci w wieku szkolnym. Kładąc nacisk zarówno na kreatywność, jak i ekologię, uczą, jak wykorzystywać stare, niepotrzebne już materiały, z naciskiem na zniszczone książki i czasopisma, rozwijają kreatywne myślenie, pokazują, jak ważny jest wtórny obieg surowców i idea zero waste. Jednocześnie pomagają zapoznać młodsze dzieci, dla których często codziennością są media elektroniczne, z książką drukowaną, fakturą papieru, zapachem farby drukarskiej. Warsztaty pokażą dzieciom, że książka to codzienny przedmiot, stale obecny w ludzkim życiu.

Spotkania warsztatowe odbywać się będą w ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 16.00.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat. Zapisy pod adresem bibliotekanagrobli@wbpg.org.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także