Droga do domu – gra o adopcji z ekologią w tle

czwartek 27.01.2022 do poniedziałek 31.01.2022

Droga do domu - gra o adopcji z ekologią w tle

Gra jest skutecznym narzędziem do pracy zarówno z dziećmi wychowującymi się w rodzinach adopcyjnych, domach dziecka, rodzinach zastępczych, jak również ze wszystkimi osobami zainteresowanymi pieczą zastępczą, adopcją, życiem w rodzinie oraz emocjami i ekologią.

Fundacja „MAM DOM” stworzyła pierwszą w Polsce grę o adopcji, domu dziecka oraz o szeroko pojętej pieczy zastępczej. Tematyką adopcji i pieczy zastępczej zajmujemy się od lat, więc jest nam ona szczególnie bliska.

Wędrując przez las razem z Jeżykiem mamy szansę poznać różne formy pieczy zastępczej – rodzinę zastępczą Państwa Słowików, Leśny Dom Dziecka prowadzony przez Panią Niedźwiedzicę, a także Leśny Ośrodek Adopcyjny, w którym Pani Sarenka i Pani Zajączek szukają domów dzieciom, które są ich pozbawione.

Droga przez las, który zmienia się w zależności od pór roku, urozmaicona jest ciekawymi, a także zabawnymi zadaniami, ciekawostkami i zagadkami. Szczególny nacisk położony jest na temat adopcji, ale również emocji, życia w rodzinie i ekologii.

Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej i rodzinach adopcyjnych, specjalistów zajmujących się tym obszarem, jak i dla każdego, kto jest zainteresowany światem emocji i poszukiwaniem skutecznych sposobów na radzenie sobie z nimi.

Całości dopełniają klimatyczne ilustracje pobudzające wyobraźnię.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia. Rozgrywki najlepiej prowadzić w grupie od 2 do 6 osób.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

„DROGA DO DOMU” została wydrukowana na ekologicznym papierze. Do jej produkcji zużyto minimalną ilość tworzyw zanieczyszczających środowisko.

Kupując tę grę wspieramy działania statutowe Fundacji „MAM DOM”, która zajmuje się szeroko pojętym wsparciem rodzin adopcyjnych, zastępczych i biologicznych.

Link do informacji na stronie Fundacji „MAM DOM”: http://www.mamdom.org/juz-jest-nasza-gra/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:ekologiagry planszowe