Dragony 2016 i 2. Poznań Canoe Challenge

Tor Regatowy Malta
📅 sobota 04.06.2016
Dragony 2016 i 2. Poznań Canoe Challenge
Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2016” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkoła z czeskiego Brna.
Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 3 tysiące uczniów
i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.
W tegorocznej edycji zawodów planowany jest start 40 osad – około 440 dzieci, a lista startowa została zamknięta już pod koniec kwietnia.
Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.
Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i medale!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 2. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.
Na starcie stanie jednocześnie około 120 osób – 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania pięć okrążeń o łącznej długości 6 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek
i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Jeszcze można się zgłaszać (do czwartku 2 czerwca):
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin
Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą, która w tym dniu rozpocznie się o godzinie 15.00 będzie III Akademicki Puchar w Smoczych łodziach. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę dyscyplin wodnych oraz zdrowego i aktywnego stylu życia wśród studentów i wykładowców poznańskich uczelni wyższych. Na starcie stanie około 30 osad (330 studentów i pracowników uczelni).

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, (sobota) 4 czerwca 2016 r. w godz. 9.00 – 17.30

Poznańskie Dragony 2016 to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;
Patronat: Prezydent Miasta Poznania,
Patronat medialny: Radio Eska Poznań
Partner strategiczny: Program Lider Animator – Obudź Swoje Ciało
Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Podium-Czerwonak, Drukarnia Drukma, Firma Lajkonik, KKS Lech Poznań, Komplet Polska, Olandia, Novotel Poznań Centrum, Green Hotel w Komornikach, Cityzen, Pilates room, Bea Beleza Polska, Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych, Arka Sport, Dom Wydawniczy REBIS, Naleśnikarnia Gramofon, Toyota Fietz Poznań, Stomil-Poznań S.A.

W sprawie wszelkich zapytań dotyczących uczestnictwa prosimy o kontakt.
Maciej Młodzik
Mobile 510 866 354