Drabinki gimnastyczne jako sposób na poprawę kondycji fizycznej – ćwiczenia

poniedziałek 24.02.2020 do poniedziałek 09.03.2020

Drabinki gimnastyczne jako sposób na poprawę kondycji fizycznej – ćwiczenia

Ćwiczenia przy drabinkach gimnastycznych to świetny sposób na poprawę sprawności i kondycji fizycznej – zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zamontowanie drabinek Małpiszon w swoim domu to prosty sposób na zorganizowanie prywatnej mini-siłowni. Dzięki optymalnym konstrukcjom nie trzeba przeznaczyć na ten cel wiele miejsca – wystarczy kawałek przestrzeni, który znajdzie się nawet w niewielkim, jednopokojowym mieszkaniu.

Poniżej przedstawiamy Wam zestaw kilku prostych i skutecznych ćwiczeń dla dzieci i dorosłych, które pomogą w budowaniu kondycji fizycznej, wzmocnią mięśnie, a u dzieci zapobiegną rozwojowi skoliozy i innych schorzeń kręgosłupa.

  • Brzuszki (ćwiczenie na mięśnie brzucha)

Stajemy na pierwszy szczebel tyłem do drabinki, wyciągamy ręce do góry i chwytamy najbliższy szczebel drabinki, drążek gimnastyczny bądź kółka gimnastyczne, jeśli akurat w wygodny sposób są zawieszone. Trzymając się obiema rękami podnosimy nogi, dociskając kolana maksymalnie do brzucha, po czym opuszczamy z powrotem w dół.

Wykonujemy 3 serie po 10 powtórzeń.

  • Podciąganie (ćwiczenie na mięśnie rąk i klatki piersiowej)

Podciąganie się to egzamin sprawdzający siłę naszych rąk. Czeka to każdego chłopca na lekcji WF. Systematyczne postępy w podciąganiu się sprawią, że nie będzie to żaden kłopot. Pierwsze kroki w podciąganiu radzimy wykonywać posiłkując się szarą gumą treningową przymocowaną do drabinki, która ułatwi podnoszenie masy własnego ciała.

  • Wspinanie się po linie (ćwiczenie na sprawność, siłę rąk)

Leżąc plecami na materacu materacu gimnastycznym dotykamy stopami szczebla drabinki i chwytamy rękami linę gimnastyczną. Następnie, zapierając się nogami o drabinkę gimnastyczną, podciągamy się rękami na linie, podnosząc się z pozycji leżącej do pionu.

Z pozostałymi ćwiczeniami, można zapoznać się w artykule, na naszym blogu.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Drapinki do pokoju dziecka, drabinki gimnastyczne dla dzieci malpiszon.pl

MALPISZON.PL

MALPISZON.PL specjalizuje się wyłącznie na domowych zestawach gimnastycznych przeznaczonych dla dzieci i rodziców. Zapewniają one ruch i zabawę w jednym! Wyróżniają się wśród bogatej oferty na rynku swoją solidnością wykonania, nasyconymi kolorami i urozmaiconą ofertą dodatków.

PO …

Więcej

Adres:

ul. Łepkowskiego 8/31, 31-423 Kraków

Kontakt:

799 740 712
biuro@malpiszon.pl
http://www.malpiszon.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:sportowozdrowie
Drabinki gimnastyczne jako sposób na poprawę kondycji fizycznej – ćwiczenia