Dożynki miejskie w Dąbrowie Górniczej

Park Hallera, Dąbrowa Górnicza
📅 niedziela 04.09.2016
zboże
Mówiąc „Dożynki”, myślimy „wieś”. Jednak co w przypadku, gdy coroczne święto plonów organizuje największe pod względem terytorialnym miasto w regionie? To na pewno możemy spodziewać się znakomitej zabawy, pysznego jedzenia i muzyki łączącej pokolenia. Tak właśnie będą wyglądać Dożynki 2016, w mieście obchodzącym swoje 100-lecie, czyli Dąbrowie Górniczej.

Park Hallera, godz. 16.00 –  DOŻYNKI MIEJSKIE – impreza plenerowa

4 września, w pierwszą niedzielę września, w dąbrowskim Parku Hallera przyjdzie nam składać dzięki za to, czym obdarowała nas matka ziemia. To również idealna okazja, by wbić kolejny bieg na nadchodzące pory roku i cieszyć się ostatkami letnich promieni słońca.

W tym roku oprócz wieńców ze zbóż, jarmarcznych przysmaków, słonych obwarzanków i innych atrakcji, mamy szansę obcować z muzyką najwyższej próby. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości dożynkowych, których gospodarzem w tym roku będzie dzielnica Okradzionów, przyjdzie pora na rozrywkę. Odrobinę folkloru zapewnią nam Koła Gospodyń Wiejskich oraz muzyczni flisacy, czyli Zespół Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca” z Nowego Sącza. W repertuarze Dożynek znajdzie się również coś dla zwolenników nowoczesności i życia w mieście. O godzinie 18.30 na scenie zagra i zaśpiewa Przemysław Smolarski, który rozgrzeje publiczność dla gwiazdy wieczoru – Sylwii Grzeszczak!

Program Dożynek 2016:

16.00 – Koła Gospodyń Wiejskich