Doświadczalnik – warsztaty dla dzieci w GGM

Pracowania Artystyczna GGM, ul. Grobla I 1/2 (w budynku Gdańskiej Galerii Güntera Grassa)
🗺 mapa
📅 niedziela 29.10.2017
doświadczalnik warsztaty dla dzieci GGM

Zapraszamy na kolejną kreatywna niedzielę w GGM! Tym razem warsztaty edukacyjne będą inspirowane wystawą Experience, którą będzie można oglądać w GGM1 już od najbliższego piątku 27.10. Młodzi twórcy odnoszą się w niej do indywidualnych przeżyć wykorzystując nowe technologie w nietypowy i twórczy sposób. Wystawa przeniesie nas do wirtualnego świata, w którym będziemy oglądać prace przy pomocy okularów 3D czy słuchać głosów roślin. 
W trakcie niedzielnych warsztatów skupimy się na  tajemnicy dźwięków. Będziemy badać dźwięki wokół nas przy pomocy specjalnej wzmacniającej aparatury. Zbadamy nawet te z nich, które słychać tylko wewnątrz przedmiotów.  Stworzymy też bardzo nietypową orkiestrę. Jak to możliwe? Tego dowiecie się na kolejnych warsztatach, na które serdecznie zapraszamy!

Termin: niedziela 29.10, godz. 12.00-14.00
Uczestnicy: dzieci w wieku 7-11 lat, młodsze dzieci zapraszamy z opiekunami
Prowadząca: Marta Karalus
Zapisy: mkaralus@ggm.gda.pl lub pod nr tel. 530 788 877


Warsztaty są realizowane w ramach nowego cyklu edukacyjnego Gdańskiej Galerii Miejskiej: Sztorm Sztuk. Chcielibyśmy pokazać sztukę w sposób radosny, absurdalny i przekorny. Na warsztatach będziemy eksperymentować, zadawać pytania, budować, burzyć, używać pięciu i więcej zmysłów, stawać się na chwilę artystami. Będziemy się uczyć od nich i od siebie nawzajem. Stworzymy przestrzeń do beztroskiej nauki i wnikliwej zabawy . Będziemy czerpać ze sztuki współczesnej z jej otwartością na wszelkie formy ekspresji i nieograniczoną pojemnością. Warsztaty odbywać się będą w dwie wybrane niedziele miesiąca.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent