Domivka vol. 2. Przy wspólnym stole – warsztaty kulinarne

GAK Winda
📅 niedziela 11.12.2022
Domivka vol. 2. Rękodzielnicze warsztaty świąteczne
Domivka vol. 2 to międzykulturowe spotkania integracyjne, podczas których poznajemy ukraińskie zwyczaje i dzielimy się polskimi tradycjami.

W towarzystwie muzyki, kawy, herbaty i poczęstunku budujemy nowe znajomości.

11 grudnia o godz. 11:00 zapraszamy na warsztaty kulinarne „Przy wspólnym stole” – wielokulturowy Gdańsk.

Wspólnie ugotujemy jedną z narodowych potraw polskich czyli rosół wg dawnego gdańskiego przepisu.

Spotkaniami nawiążemy do dawnego Gdańska, który był miastem wielu kultur oraz do tego co łączy wszystkich ludzi na Ziemi – jedzenia. Zaprezentujemy kulturę kulinarną nowych mieszkańców Gdańska – ukraińskich uchodźców, dla których Polska stała się nowym domem. Prezentacja kultury kulinarnej, obyczajów odbędzie się poprzez spotkania „przy wspólnym stole”, rozmowy, wspólne gotowanie, snucie opowieści. Ukraińcy opowiedzą o tym jak zaabsorbowali Polskę do swojego życia i jedzenia, o tym za czym tęsknią i jak znajdują polskie smaki, jak łączą je ze swoją kuchnią.

Spotkanie kulinarne poprowadzi Agnieszka Haponiuk – autorka bloga „Smakiem na pokuszenie”, recenzentka kulinarna popularnego cyklu „Jemy na mieście” w Trojmiasto.pl, kulinarna stylistka i fotografka.

Wstęp wolny.