Dolnośląski Festiwal Dyni

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego mapa

niedziela 08.10.2023

Dolnośląski Festiwal Dyni

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na Dolnośląski Festiwal Dyni. Rok rocznie na wydarzeniu pojawia się nawet kilka tysięcy mieszkańców regionu. Tegoroczna impreza przyjmuje formę kiermaszu.

Bez inwazji dyniowych dziwolągów jesień we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym byłaby zdecydowanie bardziej melancholijna i mniej kolorowa.

Gdy w 2004 roku po raz pierwszy organizowano Dolnośląski Festiwal Dyni, aby promować kulinarne, zdrowotne i dekoracyjne walory warzyw dyniowatych, nikt się nie spodziewał, że stanie się on na długie lata najważniejszą ogrodową imprezą w całym sezonie, przyciągającą tysiące gości niezależnie od pogody. W bieżącym roku również nie zabraknie atrakcji dla oka, ucha i podniebienia. Już kilka dni przed Festiwalem na rabatach i trawnikach Ogrodu pojawią się „dyniowe strachy”, później zaś dołączą „dyniowe potworki” wykonane przez uczestników pleneru plastycznego.

Ogrodnicy pokażą nowości hodowlane o niespotykanych kształtach i barwach, a kucharze zaproponują nam degustację wykwintnych dyniowych potraw. Swój udział w imprezie zapowiedziało ponad stu wystawców, u których można będzie kupić nie tylko najrozmaitsze dynie jadalne i ozdobne, ale też miody, oleje roślinne, przyprawy i innego rodzaju zdrową żywność, a ponadto wyroby rękodzielnicze.

Program Festiwalu Dyni:

  • godz. 12:00 – rozpoczęcie konkursu „Największa dynia”
  • godz. 13:00 – rozstrzygnięcie konkursu „Najpiekniejsza dynia”
  • godz. 10:00-16:00 – Gry / Konkursy / Zabawy z Dynią / Kiermasz dyniowy / Plener plastyczny

Bilety: normalny: 25 zł, ulgowy 15 zł.

8 października 2023

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie