Dolina Radości za złotówkę dla gości

📅 sobota 23.10.2010 do niedziela 24.10.2010
Dolina Radości za złotówkę dla gości

Już po raz kolejny pod koniec października organizujemy imprezę dla promocji doliny Radości ,a zwłaszcza jej sposobu zagospodarowania. W  latach ubiegłych podczas poprzednich spotkań mieszkańców Trójmiasta w naszym muzeum temat zagospodarowania i uporządkowania  był bardzo mocno podkreślany w wypowiedziach jak i w petycjach po spotkaniu do Władz Miasta na temat  doliny Radości.

Oliwa jak i dolina Radości to miejsce szczególne ,a nawet unikatowe jeżeli chodzi o rejon naszego miasta,wciąż według wielu mieszkańców czeka na swoje przysłowiowe"5 minut"które bez naszej pomocy i działania może nigdy nie nastąpić. Nie raz wielu turystów odwiedzających ten teren jak i mieszkańców naszego miasta  zadawało pytania?  Dlaczego tak urokliwe miejsce wciąż nie jest doceniane w promocji jak i w programie ekologicznym miasta. Dlaczego zieleń i przyroda doliny znajdująca się w samym sercu dużego miasta,posiadająca dogodną komunikację drogową  nie posiada  odpowiednich miejsc postojowych czy rekreacyjnych do spędzenia aktywnie wolnego czasu . Obecnie dolina posiada już kilka ciekawych miejsc jak obiekty hotelowo -gastronomiczne,muzeum czy też chyba największą atrakcje Oliwy  ZOO ,ale dla większości  odwiedzających brakuje wciąż jeszcze miejsc  które umożliwią stworzenie nowych form  zagospodarowania  turystycznego  i rekreacyjnego. Właśnie te pytania  i argumenty turystów i mieszkańców Trójmiasta  przyświecały nam przy organizowaniu kolejnej imprezy mającej na celu promocji tego miejsca,założeniem naszym tak jak w latach poprzednich jest zwrócenie uwagi na fakt, iż dobrą wolą,działaniami jak i co ważne aprobatą do zmian można realizować te plan. Rok temu temat ten dany pod dyskusję  dla mieszkańców Trójmiasta bardzo pozytywnie został zaakceptowany, wielu z nich akceptując nasz punkt widzenia wypowiedziało się w postaci uwag i wniosków  na temat zagospodarowania doliny  Radości do Władz  Miasta,petycja  w tej sprawie została na początku obecnego roku złożona do Urzędu Miasta. Nasze poprzednie działania jak i postulaty mają już pierwsze pozytywne efekty ,w okresie tego roku pojawiły się pierwsze  pojemniki na śmieci,kilka razy w ciągu tego roku odpowiedzialne służby porządkowe oczyszczały teren doliny . Ale czy wszystko co można było wykonać zostało wykonane -chyba raczej nie dlatego też nasza impreza i spotkania mają określić  czy postulaty i zmiany w dalszym ciągu są potrzebne dla  tego miejsca. Większość z nas wie, iż podczas organizowania w naszym mieście Euro 2012 zawita do nas wielu dodatkowych turystów pragnących oprócz spotkań piłkarskich zobaczyć również nasze miast,to również z myślą ,o tych turystach przyświeca nam chęć promocji doliny Radości.Dlatego też obecnie podczas spotkań będziemy postulować aby w zagospodarowaniu tego miejsca wykonać jeszcze np:
 – umieszczenie dodatkowych pojemników na śmieci których wciąż jest za mało
-znaków informacyjnych o lokalizacji ciekawych miejsc wartych zobaczenia
np. brak do dzisiaj  znaku informującego  o lokalizacji   Diabelskiego Kamienia
 -większej ilości ławek i miejsc do odpoczynku czy też postoju
( rozpatrzenie podłączenia oświetlenia ul. Kwietnej, Bytowskiej  i Kościerskiej w jedną całość)
–  poprawa komunikacji drogowej na ul.Spacerowej głównej ulicy dojazdowej do Oliwy jak i doliny Radości
Wnioski zawarte z spotkań i dyskusji zostaną podane w formie petycji do Władz Miasta, aby znalazły środki finansowe do poprawy tego stanu rzeczy w najbliższych latach 2011-2012.
Apelujemy o liczny udział w naszej imprezie,wspólnie większością głosów możemy zmienić oblicze tak pięknego rejonu miasta,czasami nie środki finansowe tylko dobra wola i chęci ludzi mogą przenosić przysłowiowe góry.

Z poważaniem opiekun Kuźni Wodnej i miłośnik Oliwy