Dołącz do Brave Kids. Trwają zapisy na niezwykłe półkolonie

Bemowskie Centrum Kultury (ul. Górczewska 201) mapa

piątek 10.07.2020 do niedziela 19.07.2020

Dołącz do Brave Kids. Trwają zapisy na niezwykłe półkolonie

Zajęcia ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne – Brave Kids Warszawa zaprasza na unikatowe warsztaty artystyczne. Uczestnicy przygotują spektakl, który najpierw pokażą w stolicy, a później zaprezentują na wielkim finale we Wrocławiu. Wśród instruktorów jest Maria Sadowska. Udział jest bezpłatny.

Jednym z najważniejszych elementów projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids 2020 są wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 17 lat, które w Warszawie rozpoczynają się 20 lipca. Podczas niespełna dwutygodniowych półkolonii uczestnicy stworzą festiwalowy spektakl wspólnie ze swoimi rówieśnikami oraz instruktorami artystycznymi. Udział jest całkowicie bezpłatny, a ponadto organizatorzy zapewniają posiłki i przekąski. – Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe w Warszawie poprowadzi istny dream team instruktorów, bazując na modelu pracy opierającym się na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników – zaprasza Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Warsztaty zawierać będą ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.

Lokalny spektakl, otwarty dla publiczności, zostanie zaprezentowany 31 lipca. Dodatkowo młodzi artyści z poszczególnych miast wystąpią na unikatowym w skali kraju festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem” pod koniec sierpnia.

Warsztaty i próby do spektakli odbędą się w Bemowskim Centrum Kultury. Sposób organizacji półkolonii został dostosowany do obecnej sytuacji i związanych z nią reguł życia społecznego, zgodnie z wymogami i zaleceniami odpowiednich instytucji.

Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Termin: 20 – 31 lipca
Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury (ul. Górczewska 201)
Zgłoszenia: malika@bravefestival.pl oraz alicja.staniszewska@bemowskie.pl
Instruktorzy: Jolanta Sikorska, Mateusz Godlewski, Anna Maria Sadowska i Alicja Brudło
Udział: bezpłatny

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie