Dobry, przyjazny świat – inspirująca książka o dobroci

wtorek 16.11.2021 do wtorek 30.11.2021

Dobry, przyjazny świat - inspirująca książka o dobroci

Takiej książki jeszcze nie było! 38 wybitnych ilustratorów z całego świata pokazuje, jak każdy może uczynić świat lepszym.

Amberek na dobre zagościł w polskich domach. Ponad 60 tytułów, ponad 30 wznowień i blisko pół miliona wydanych egzemplarzy w ciągu trzech lat! To sukces! Ale największym sukcesem jest to, że zagościł w sercach rodziców i dzieci. Amberki są przepiękne!, Cudne książki!, Cudowne ilustracje!, Kolejna piękna książka w Amberku! – to Wasze opinie, Drodzy Mali i Duzi Czytelnicy. Powraca w nich w różnych odmianach słowo piękno. Bo to najważniejsza cecha książek Amberka. Są piękne w sensie estetycznym. Mają piękne ilustracje, piękne – nie tylko te rymowane – teksty. I są piękne w sensie etycznym. Niosą piękne przesłanie, w którym dobro we wszystkich przejawach – przyjaźń, miłość, akceptacja siebie i innych – przezwyciężają wszystkie przeciwności. Dają radość i siłę.

I dlatego Dobry, przyjazny świat, wydany w 20 krajach, jest jakby zbiorowym manifestem Amberka.

Wyobraź sobie świat, w którym wszyscy są dobrzy, mili i życzliwi. Niosą innym pomoc, wsparcie i nadzieję. To piękne, prawda?

Ale możliwe!

Jeszcze nigdy w jednej książce nie spotkało się tylu wielkich ilustratorów, by nieść nadzieję i pokazać, jak choćby drobne codzienne uczynki każdego z nas mogą sprawić, że nasz świat stanie się lepszy. Od czego najlepiej zacząć? Po prostu uśmiechnijmy się do kogoś, upewnijmy się, że nikt nie zostaje sam, kiedy się bawimy i podzielmy się zabawkami. Każdy z nas jest dobry w czymś innym, więc dajmy szansę wszystkim zabłysnąć. Każdy ma swoją wartość i wszyscy mamy coś, czym możemy się podzielić.

Ilustratorzy kultowych i bestsellerowych książek (m.in. „Gruffalo”, „Odwagi, zajączku”, „Jak schować Lwa”, „Żyrafy nie umieją tańczyć”) zachwycają feerią barw, stylów, technik i wrażliwości. Inspirują zaś jednym wspólnym przesłaniem: BĄDŹMY DOBRZY, MILI I ŻYCZLIWI!

Tytuł oryginału: Kind
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 48, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 225×276
Data wydania: 2021-10-29
EAN: 9788324174485
Wydawnictwo Amber

Dobry, przyjazny świat - inspirująca książka o dobroci
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie