Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie – książka dla dzieci

wtorek 13.10.2020 do wtorek 27.10.2020

Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie - książka dla dzieci

W Dobrym Miastku za każdymi drzwiami kryje się czyjaś historia. Wystarczy, że zapukasz…

Cześć. Poznajcie mieszkańców Dobrego Miastka. Rodzina Wiśniewskich właśnie się tam przeprowadziła. Mama kocha norweskie swetry (tak samo jak Autorka), a Tata Wiśniewski będzie pracował w bibiliotece. Magda i Krzysio to ich dzieci. Wiśniewscy mają też psa Berlioza (był kiedyś taki kompozytor, całkiem znany) oraz królika Godzillę.
W Dobrym Miastku jest jeszcze wielu innych mieszkańców. W każdym kolejnym tomie serii poznamy ich bliżej. W pierwszej częśći pan Alfred Pączek, który prowadzi piekarnię, piecze pyszne bułeczki, a burmistrz ogłasza konkurs na NAJLEPSZE CIASTO NA ŚWIECIE.

Jak myślicie, ilu mieszkańców weźmie w nim udział? Czy domyślacie się, kto może wygrać lot balonem, który jest główną nagrodą w tym wyjątkowym konkursie?

Justyna Bednarek z wyjątkową lekkością i humorem wprowadza nas w świat Dobrego Miastka. Historia wciąga, bawi, a przy okazji możemy odkryć, że by poznać ludzi, potrzeba trochę czasu i nie powinniśmy zbyt szybko wyrabiać sobie zdania na temat innych. Poznanie innych wymaga czasu, tak samo jak czasu wymaga dobre ciasto drożdżowe…

Justyna Bednarek (ur. 1970), z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad czterdziestu książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy” czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku.

Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m. in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka” czy nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego).

Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku Kuchnia. W tym czasie współtworzyła kilka książek o tematyce kulinarnej.
Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota i dwie kury. Oraz spore stado moli.

Dane wydawnicze:
tytuł: „Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie” | autorka: Justyna Bednarek | ilustracje: Agata Dobkowska | Wydawnictwo Zielona Sowa | s.64| format: 128×198 | Wiek: 6+ | Premiera: 14 października 2020 roku

Dobre Miastko.  Najlepsze ciasto na świecie - książka dla dzieci
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

FAMILY CONCEPT 5.10.15. – ubrania dla całej rodziny