Dobranocki mojej babci i mamy, wystawa w Będzinie

Muzeum Zagłębia w Będzinie mapa

poniedziałek 22.08.2016 do środa 31.08.2016

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wystawę „Dobranocki mojej babci i mamy”, która zostanie udostępniona w Pałacu Mieroszewskich od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016 r.

W kolorowy świat dziecięcych wspomnień wprowadzą nas bohaterowie popularnych polskich dobranocek. Wystawa została zbudowana w oparciu o oryginalne lalki, które występowały w animacjach filmowych, pochodzące ze zbiorów Muzeum Dobranocek im. Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz z Muzeum Kinematografii w Łodzi.

W aranżacji wystawy przewidziano także element interaktywny. Z myślą o najmłodszych zwiedzających zostanie przygotowany pokoik Misia Uszatka, wyskalowany do dużego pomieszczenia, w którym będą mogły położyć się na łóżeczku bohatera popularnej dobranocki i posłuchać bajki czytanej przez rodzica lub usiąść przy stoliku i pokolorować książeczkę z bohaterami wieczorynek. Ekspozycja będzie też posiadać specjalne tablice dla dzieci z dysfunkcją wzroku oraz księgę z opisem bajek w języku brajla.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Zagłębia Będzin

Muzeum Zagłębia w Będzinie

Muzeum Zagłębia w Będzinie powstało w 1956 roku. W chwili obecnej Muzeum oferuje do zwiedzania następujące obiekty: Pałac Mieroszewskich, Zamek wraz z wieżą, Dom Modlitwy "Mizrachi", zrewitalizowane Wzgórze Zamkowe, na którym znajdą Państwo wiele atrakcji, m.in. 15 miejsc magicznych. …

Więcej

Adres:

Administracja Muzeum Zagłębia w Będzinie
ul. Świerczewskiego 15
42-500 Będzin


Kontakt:

32 267 77 07
sekretariat@muzeum.bedzin.pl
http://muzeum.bedzin.pl

Zobacz także