Dobranocka dla dorosłych – Simpsonowie. Rzeszów

czwartek 30.10.2014 do czwartek 29.01.2015

Dobranocka dla dorosłych – Simpsonowie. Rzeszów

Simpsonowie to pięcioosobowa amerykańska rodzina ze Springfield, w skład której wchodzą rodzice: Homer i Marge oraz dzieci: Bart, Lisa i Maggie.

Pierwszy raz przygody sympatycznej rodzinki Simpsonów, wymyślonej przez  Matta Groeninga, można było obejrzeć w telewizji 19 kwietnia 1987 roku w programie „Tracy Ulman Show", w krótkiej animacji „Good Night". Po trzech seriach Simpsonowie dostali własny animowany serial, kierowany głównie do widzów dorosłych, który ukazał się w telewizji Fox 17 grudnia 1989 roku.

Animacja ukazuje amerykański styl życia, uwypuklając w prześmiewczy sposób narodowe przywary. Do chwili obecnej powstało 26 sezonów serialu, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

Muzeum Dobranocek zaprezentuje kolekcję Dawida Lasoty, którego pasja zaczęła się od otrzymanej od koleżanki małej maskotki Homera. Z biegiem czasu zbiór powiększał się o kolejne kupowane w Polsce oraz sprowadzane zza granicy przedmioty. W chwili obecnej liczy on około 600 eksponatów. Są to m.in. zabawki, figurki, porcelana, maskotki, gadżety,  artykuły spożywcze, kosmetyczne oraz elementy garderoby.

Zapraszamy

Wystawa czasowa 30.10.2014 – 29.01.2015 roku.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. Muzeum Dobranocek powstało w 2009 roku dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który przekazał …

Więcej

Adres:

ul. Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów

Kontakt:

17 748 36 51
poczta@muzeumdobranocek.com.pl
http://www.muzeumdobranocek.com.pl
facebook