Do szopy, hej łodzianie! – warsztaty z cyklu Akademia Młodego Łodzianina

Do szopy, hej łodzianie! – warsztaty z cyklu Akademia Młodego Łodzianina

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15
🗺 mapa
📅 niedziela 10.12.2023
🎫 5zł
Co w łódzkiej trawie piszczy. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina
Szopka, stajenka a może grota? Jak właściwie wyglądało miejsce, w którym zaczyna się bożonarodzeniowa opowieść? Podczas zajęć odpowiemy na te pytania i porozmawiamy o tradycji przedstawień świątecznych oraz ich symbolice. Wraz z uczestnikami prześledzimy historię wystawiania szopek, aż do ich współczesnych wersji i corocznego konkursu w Krakowie.

Wczuwając się w klimat dawnej Łodzi odkryjemy także, jak ludzie innych wyznań spędzali kiedyś ten szczególny czas, jakie wydarzenia towarzyszyły grudniowym świętom oraz jakie dekoracje mogły królować w ich domach i obchodom. Podczas części plastycznej uczestnicy będą mogli zamienić się w mistrzów bożonarodzeniowego szopkarstwa i stworzyć własne, niepowtarzalne prace o łódzkim charakterze.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Siódma edycja cyklu odbywa się z podziałem na dwie tury.

Warsztaty realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.

 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie: 42 307 13 82, 692 926 319
Koszt: 5 zł

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie