Weleda
Weleda Baby

Do rymu w praktyce!

ul. Anielewicza 6, Warszawa
🗺 mapa
📅 sobota 23.12.2017
do rymu w praktyce - Warszawa

Zapraszamy na zajęcia, na których powstaną piórniki, zegarki czy lampy… Inspiracji szukać będziemy w wierszach naszych ulubionych poetów – Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.  Cykl autorskich zajęć poprowadzą Szymon Gotowski i Aleksandra Karkowska-Rogińska

„Igła z nitką” (J. Brzechwa)
23 grudnia (sobota), godz. 11:00, KUP BILET >>

„Tańcowała igła z nitką. Igła pięknie – nitka brzydko”. W wierszu Jana Brzechwy igła z nitką uszyły piękny fartuszek. My podczas warsztatu spróbujemy stworzyć piórnik i kolorową okładkę na ulubioną książkę. Będzie to okazja do własnego zaprojektowania wzoru i wykrojenia materiału, a także spróbowania swoich sił w ręcznym tańcu igły z nitką oraz szyciu na maszynie. Takiego piórnika i okładki na pewno nie będzie miał nikt na świecie!

„Zegarek” (J. Brzechwa)
27 stycznia (sobota), godz. 11:00, KUP BILET >>

Od porannej pobudki do wieczornego zasypiania towarzyszy nam nieustannie wyliczający czas zegarek. Tik-tak, tik-tak- cichy dźwięk wskazówek wylicza sekundy. Niektórzy korzystają z zegarka na rękę, inni spoglądają na tarczę zegara wiszącego na wieży ratusza. Podczas warsztatu wykonamy własne zegary, samodzielnie projektując tarczę, składając mechanizm wskazówek. Z takim zegarem poranne wstawanie przestanie być straszne!

729 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent