Do 2xSztuka – Obrazy w ruch!

Muzeum Narodowe w Krakowie - różne oddziały mapa

sobota 13.07.2019

10

Do 2xSztuka - Obrazy w ruch!

Warsztaty w ramach cyklu Do 2xSZTUKA to wyjątkowa okazja by w sposób kreatywny ze sztuką spotkały się dwie grupy wiekowe – dorośli i dzieci.
Nad zadaniem plastycznym wszyscy uczestnicy pracują równocześnie, ale w dwóch oddzielnych grupach.

13.07.2019 (sobota), godz. 10:30-12:00
Obrazy w ruch!
Warsztaty w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Wajda”.

Zapraszamy do wspólnych poszukiwań: czym jest film? Jak powstaje i co może być inspiracją dla jego powstania? Zaczniemy od obrazów.
Młodsi uczestnicy, próbując swoich sił jako załoga filmowa, będą mogli wprawić ujęcia w ruch. Będą mieli okazję stanąć zarówno za, jak i przed kamerą oraz wspólnie zmontować stworzone ujęcia. Dorośli, zrealizują swoje obrazy przy pomocy technik plastycznych, wcześniej odnajdując malarskie inspiracje i fascynacje w filmowej twórczości Andrzeja Wajdy. Wspólnie będziemy mieli okazję zbadać niektóre elementy warsztatu filmowego i malarskiego.
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które nie są profesjonalnie związane z filmem. Nie trzeba również mieć za sobą edukacji plastycznej.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz, Agnieszka Fluder
Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastycznofotograficzną. Lubi Beskid Niski.
Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia
edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami jednocześnie.

WAŻNE INFORMACJE:
– Warsztaty dla dzieci (preferowany wiek: 7-10 lat) i dorosłych (Uwaga: dzieci i osoby dorosłe pracują w dwóch oddzielnych grupach);
– Wstęp: 10 zł od każdej osoby;
– Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: (12) 4335 744, rezerwacja@mnk.pl;
– Podczas rezerwacji proszę podąć imię, nazwisko oraz wiek dziecka, a także nazwisko osoby dorosłej, która będzie uczestniczyła w warsztatach;
– W warsztatach mogą uczestniczyć także osoby dorosłe, którym nie towarzyszą dzieci.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Do 2xSztuka – Obrazy w ruch!

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl

Zobacz także