Dniu dziecka retro. Spotkanie pod klopsztangą. Katowice

Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, Katowice
📅 sobota 01.06.2019
Dniu dziecka retro. Spotkanie pod klopsztangą. Katowice
Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych – na „Dzień dziecka retro. Spotkanie pod klopsztangą”.

Przypominamy czar dawnych zabaw:

• będziemy grać w: cymbergaja, Rapsa, w „państwa-miasta”, w dwa ognie, w kolarzy, w kółko, w pchełki, Chińczyka itd.
  • będziemy skakać w gumę, w klasy i na skakance, kręcić hula-hop
  • przypomnimy kultowe programy telewizyjne i filmowe, ulubione książki, niezapomniane pieśniczki, szalone wyprawy cyklistów na składakach oraz inne zaskakujące hity z lat naszego dzieciństwa
  • gośćmi spotkania będą: Katarzyna „Puma” Piasecka, Grzegorz Płonka, Wojciech Mszyca, prof. Zbigniew Widera, Kazimierz Szymeczko, Kaja Kosowska i Krzysztof Woźniczko.

Prowadzącymi będą Agnieszka Strzemińska, Beata Tomanek, Dariusz Schmidt i Bogdan Widera – redaktorzy Polskiego Radia Katowice.

1 czerwca 2019 r., godz.10.00. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!