Długi Weekend w Bramie Poznania – warsztaty dla najmłodszych: Łodzie na wodzie

Brama Poznania ICHOT, Gdańska 2
📅 piątek 23.06.2017 do sobota 24.06.2017
Długi Weekend w Bramie Poznania
W ten weekend  zapraszamy codziennie do Bramy Poznania!

Zaczynamy w czwartek, 22 czerwca o godzinie 18:00 wernisażem wystawy „Elektrownia Garbary. Dokument potencjalny”. Wystawa, poza opowieścią o przeszłości, ale i przyszłości obiektu to też znakomite fotografie Michała Sity związanego z Pix.house w aranżacji Joanny i Marka Markowskich. Wstęp wolny, wystawa będzie otwarta do 17.09.

W piątek zaczynamy, już po raz trzeci, wakacyjny cykl RZEKA ŻYWA – Cybina jest naszym oczkiem w głowie i chcemy pokazać jej przyrodę, piękno, ale też czyhające na nią niebezpieczeństwo mieszkańcom Poznania – poprzez sztukę i działania ekologiczne.

W weekend będzie można: zobaczyć spektakl sowizdrzalski „Sowie Lustro” Circus Ferus – satyryczny i rubaszny, mających korzenie literaturze szesnastego wieku, ale przy tym komentujący współczesność (miejscami mocno zjadliwie). W weekend zapraszamy na warsztaty tworzenia rzecznych kosmetyków naturalnych z zielarką Sarą Grolewską (znaną jako DOBRE ZIELE) oraz międzynarodowy piknik z Migrant Info Point na amfiteatrze – po nim zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie dla osób rosyjskojęzycznych.

Kończymy również drugą odsłonę rezydencji STROWIE/ISLETS pod tytułem Zmienna – tym razem architektura i design w interpretacji duetu projektantek: Marty Kincel i Barbary Stelmachowskiej, z rzecznym tematem przewodnim. W piątek zapraszamy na finał po spektaklu o godzinie 20:00, w sobotę najmłodszych projektantów na warsztaty z artystkami (zapisy: promocja@bramapoznania.pl).

WARSZTATY PROJEKTOWE DLA NAJMŁODSZYCH: ŁODZIE NA WODZIE!

Czy zastanawialiście się kiedyś jak w przeszłości wyglądała rzeka Warta? Czy miała taki sam kształt jak dzisiaj? Czy można było się w niej kąpać latem? Jakie funkcje pełniła?

Podczas warsztatów chcemy przybliżyć dzieciom historię Poznania nierozerwalnie związaną z obecnością rzeki. Opowiemy o tym, że na przestrzeni lat Warta wielokrotnie zmieniała swój bieg, a wokół niej tętniło życie.

Współcześnie trudno jest spotkać na rzece łodzie. Kiedyś były na niej obecne codziennie. Za ich sprawą do Poznania docierały różnorodne towary, a miasto miało kontakt z obcymi kulturami.

Na warsztatach przypomnimy o tej tak ważnej kiedyś formie transportu, a każdy uczestnik wykona miniaturowy statek.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Termin: 24.06 godz. 11.00

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! ZAPRASZAMY!

Więcej informacji: www.bramapoznania.pl oraz FB: @BramaPoznania