Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka?

📅 czwartek 29.08.2019 do środa 04.09.2019
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka?
Ubezpieczenie to z reguły najprostszy i wbrew pozorom najtańszy spokój na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim. Ważne jest jednak wybranie atrakcyjnej oferty, która nie tylko będzie przystępna cenowo, ale też w razie potrzeby zapewni dostęp do obiecanych świadczeń.

1. Czy zakup ubezpieczenia ma sens?
  2. Różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami ubezpieczeń
  3. Co należy wiedzieć przed opłaceniem ubezpieczenia?

Ponieważ bez żadnego problemu można znaleźć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ofert różnych ubezpieczeń, sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę, aby zapewnić dziecku niezbędną ochronę.

Czy zakup ubezpieczenia ma sens?

Trudno zrozumieć osoby, które każdego roku ubezpieczają samochód, dom lub mieszkanie, a jednocześnie oszczędzają na zdrowiu i bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Nigdy nie da się przewidzieć sytuacji, w których ubezpieczenie okaże się niezbędne, a jego brak narazi rodzinę na ogromne wydatki. Przykładem mogą być wysokie koszty leczenia lub rehabilitacji. Korzystanie z opieki dostępnej w ramach NFZ z reguły nie spełnia oczekiwań pacjentów. Mając natomiast wykupione ubezpieczenie dziecka możesz w razie wypadku otrzymać pieniądze, które z pewnością przydadzą się w takiej sytuacji.

Argumentów przemawiających za zakupem ubezpieczenia jest wiele. Przykładem może być możliwość uzyskania opieki po wypadku. Nawet jeżeli dziecko będzie potrzebowało transportu medycznego lub pilnej wizyty lekarza, to nie będziesz musiał bezskutecznie oczekiwać na pomoc lekarzy pracujących dla publicznych ośrodków, tylko niezwłocznie uzyskasz wszelką niezbędną pomoc. Jej zakres zależy tylko i wyłącznie od wariantu ubezpieczenia, który wybierzesz dla swojego dziecka. Różnice w cenach są jednak na tyle niewielkie, że warto pokusić się o lepszy pakiet, szczególnie że jest on dużo bardziej opłacalny. Widać to również po sytuacjach, w których dziecko ulega wypadkowi, przez który musi być pod stałą opieką specjalistów, a także przechodzić regularne badania. Pakiet ubezpieczenia oferujący taką pomoc daje ci możliwość korzystania z profesjonalnej opieki, a różnice w cenach nie przekraczają kilkudziesięciu złotych.

Różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami ubezpieczeń

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie szkolne możesz wykupić już w cenie 50 złotych rocznie. Tym samym wydając na dziecko niewiele ponad cztery złote miesięcznie zyskujesz pewność, że otrzyma ono pieniądze w przypadku wystąpienia złamania. Jeżeli natomiast chcesz zabezpieczyć je na wypadek skręceń i zwichnięć, możesz to zrobić dopłacając zaledwie 25 złotych. Minimalnie droższy pakiet – określany jako wariant Premium – daje dodatkową ochronę w przypadku wystąpienia oparzeń, rań wymagających szycia oraz innych urazów. Chociaż wielu rodziców wychodzi z założenia, że tego typu nieprzyjemności nie spotkają ich dzieci, to tak naprawdę idealnie sprawdza się tu przysłowie mówiące o tym, że przezorny zawsze zabezpieczony. Szczegółowe opisy każdego z przedstawionych wariantów znajdziesz na stronie firmy ubezpieczeniowej, która już od wielu lat zapewnia ochronę dzieciom oraz dorosłym. Zajrzyj do zakładki Ubezpieczenie NNW dziecka, aby uzyskać dodatkowe informacje i wybrać dla swojego dziecka najlepsze ubezpieczenie. W przypadku wątpliwości możesz skorzystać z porady doradcy, który podpowie ci ofertę zgodną z twoimi oczekiwaniami.

Czy i jak motywować dzieci

Co należy wiedzieć przed opłaceniem ubezpieczenia?

Niezależnie od tego, którą firmę ubezpieczeniową wybierzesz, pamiętaj aby przed podpisaniem umowy sprawdzić kilka istotnych rzeczy. Warto zacząć od sprawdzenia poszczególnych kwot, do których uprawnia ubezpieczenie indywidualne na życie dziecka, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku. Sprawdź również, czy ubezpieczyciel nie stosuje nieuczciwych praktyk. Przykładem może być ograniczenie świadczeń wyłącznie do jednej wypłaty w roku. Korzystanie z takiej oferty nie ma żadnego sensu, bo jeżeli twoje dziecko uległoby kilku różnym urazom, to tylko raz otrzymałoby pieniądze. Wspomniana oferta NNW na szczęście nie ma takiego limitu i odpowiedzialny za nią ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty pieniędzy niezależnie od liczby wypadków. Docenią to szczególnie rodzice tych dzieci, które przez cały czas są aktywne i nieustannie próbują nowych rzeczy. Szukając najlepszego ubezpieczenia sprawdź również, czy oferta nie jest zbyt skomplikowana. Nationale-Nederlanden zapewnia pod tym względem wyjątkową ofertę, gdyż charakteryzuje się ona formalnościami ograniczonymi do absolutnego minimum. Cały proces wykupienia ubezpieczenia dla dziecka możesz przeprowadzić drogą elektroniczną, a jeżeli wybierzesz i opłacisz ofertę jeszcze dzisiaj, to ochrona zacznie obowiązywać już od jutra. Jest to świetny wybór dla osób, które na przykład zapomniały o wakacyjnym wyjeździe dziecka i chcą je zabezpieczyć na ostatnią chwilę. Dobre ubezpieczenie od wypadku dziecka powinno też być przyjazne w kryzysowych sytuacjach. Powinieneś więc od razu odrzucić oferty firm ubezpieczeniowych, które są znane z tego, że unikają wypłacenia środków lub bez żadnego uzasadnienia przeciągają takie decyzje w czasie.