Weleda
Weleda Baby

Diabolo, czyli balans na sznurku, DDK Węglin, Lublin

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Judyma 2a, Lublin
🗺 mapa
📅 sobota 11.03.2017
15 zł
diabolo Ale cyrk

Tym razem poćwiczymy balans, bawiąc się z diabolo, wymyślonym ok. 2000 roku p.n.e. w Chinach. Rekwizyt ma kształt klepsydry i jest kontrolowany za pomocą dwóch kijków połączonych linką. Dzieci i Rodzice poznają technikę rozkręcania diabolo i wykonywania różnych trików z podrzucaniem, robieniem pętelek, przerzucaniem dookoła nogi, ręki itp. Uczestnicy warsztatów zmierzą się z utrzymaniem równowagi podczas chodzenia po linie. Z balansem będzie też powiązane działanie plastyczno-techniczne. Tradycyjnie będzie czas na trening z ulubionym rekwizytem i losowanie niespodzianki.

11/03/2017, godz. 10:30    

Koszt udziału – 15 zł od Dziecka. Rodzic – wstęp wolny.

Zapisy – zajecia@ddkweglin.pl

Prowadzenie: Monika Kalinowska i Agata Król

Czas trwania – 3 godziny

Monika Kalinowska – trener II stopnia PSPiA KLANZA, animator, pedagog cyrku, autor warsztatów edukacyjnych i projektów cyrkowych, koordynator projektów cyrkowych dla dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą. Prekursorka idei i ekspert pedagogiki cyrku w Lublinie i na Lubelszczyźnie.

Agata Król – z wykształcenia pedagog, z zamiłowania animator czasu wolnego i zabawy. Od wielu lat współpracuje z PSPiA KLANZA, gdzie współorganizuje imprezy dla dzieci i rodziców.

O cyklu:
„Niezły cyrk” to nowa odsłona cyklu edukacyjnego „Dziecinada”. Podczas kolejnych warsztatów dzieci wraz z rodzicami odkryją świat cyrku. Uczestnicy poznają techniki posługiwania się rekwizytami cyrkowymi, a niektóre z nich samodzielnie wykonają. Każde spotkanie jest dedykowane wybranemu rekwizytowi. Podczas zabaw z wykorzystaniem danego przedmiotu ćwiczymy umiejętności potrzebne do żonglowania, balansowania, rozkręcania i manipulacji.

Projekt realizowany przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA i wsparciu Żongluj.pl.

852 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent