Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie – nowy audiobook Wydawnictwa Jung-Off-Ska

poniedziałek 18.06.2018 do czwartek 05.07.2018

Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie - nowy audiobook Wydawnictwa Jung-Off-Ska

Detektyw Blomkvist znów wkracza do akcji! Gdy wakacyjna zabawa w wojnę Dwu Róż trwa w najlepsze, przerywa ją wieść o zbrodni popełnionej w okolicy. Ewa-Lotta jest w niebezpieczeństwie. Jako jedyna widziała groźnego przestępcę. Policja jest bezradna. Czy morderca powróci? Czy Detektywowi Blomkvistowi i jego przyjaciołom uda się go zdemaskować zanim będzie za późno?

„Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie” to druga część trylogii o przygodach Kallego Blomkvista.

Nasz mały bohater marzy o karierze prywatnego Detektywa, rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek kryminalnych i sławie co najmniej na miarę Sherlocka Holmesa. Kłopot jednak w tym, że w jego rodzinnym miasteczku, jak na złość panuje spokój. Nie dzieje się dosłownie nic, czym mógłby się zająć sławny detektyw. Letnie dni mijają więc Kallemu i jego przyjaciołom – Andersowi i Ewie-Lottcie – na zabawie w pełną emocji, potyczek i walk Wojnę Dwu Róż oraz pałaszowaniu lodów i słodkich bułeczek, a do najniebezpieczniejszego zajęcia należy przejście przez rzekę po poręczy mostu.

Jednak do czasu…

Pewnego dnia w miejscu ich zabaw, powszechnie zwanym Prerią dochodzi do morderstwa. Ewa-Lotta staje się mimowolnym Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie - nowy audiobook Wydawnictwa Jung-Off-Skaświadkiem zdarzenia i od tego momentu rodzinne miasteczko przestaje być już tak spokojne i ciche. W miasteczku pojawia się policja kryminalna. Dogłębne śledztwo nie przynosi jednak rezultatu. Mimo, że znany jest powód morderstwa i rysopis sprawcy – ślad po nim zaginął. Niefortunny artykuł w gazecie, opisujący dokładnie, że głównym świadkiem policji jest Ewa-Lotta sprawia, że morderca powraca i robi się naprawdę niebezpiecznie.

Wyjątkowo w tej części trylogii, Astrid Lindgren z właściwą sobie wrażliwością, we wnikliwy i umiejętny sposób, bierze na warsztat temat ryzykowny – konfrontację dziecka z prawdziwie groźnym przestępcą. Konfrontację dziecięcej niewinności z prawdziwym złem. Jednak sposób w jaki prowadzi akcję i przypatruje się dziecięcym emocjom nie ma nic wspólnego z epatowaniem przemocą, jest przede wszystkim opowieścią o momencie, w którym dziecko zdaje sobie sprawę, że oprócz szczęśliwego świata dzieciństwa, pielęgnowanego przez jego rodziców, istnieje inny świat, już nie tak przyjazny. Książka jest doskonałym przyczynkiem do rozmowy z dzieckiem o istnieniu zła na świecie i powodach jakie pchają ludzi do złych uczynków.

Posłuchaj fragmentu:

Ale przede wszystkim jest to książka wakacyjna. Kryminał dla dzieci, pełen zwrotów akcji i humoru. Sześć pełnych emocji godzin słuchania i pięknej muzyki w wykonaniu duetu Szamburski/Zakrocki i ze znakomitymi rysunkami Piotra Sochy.
POLECA: Cała Polska Czyta Dzieciom

tłumaczenie: Anna Węgleńska
czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
projekt okładki i ilustracje: Piotr Socha
redakcja: Janusz Roszkowski
wydawnictwo: Jung-Off-Ska Sp.K.
nagrano w studio Audiorepublica
zdjęcie E.Jungowskiej: Krzysztof Serafin
czas: 6 h
płyta w formacie MP3
Wiek 8-13

PREMIERA: 20 CZERWCA 2018

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także