Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać

środa 28.03.2018 do sobota 07.04.2018

Nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się ważna i długo wyczekiwana książka Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać autorstwa Konrada Ambroziaka, Artura Kołakowskiego i Klaudii Siwek. Publikacja ta przełamuje niejako temat tabu, zwraca uwagę na poważny – a zazwyczaj bagatelizowany i pomijany w debacie społecznej i fachowej – problem.

Stan zdrowia psychicznego polskich dzieci i młodzieży w ostatnich latach drastycznie się pogorszył. Czas najwyższy zacząć działać.

Depresja to choroba XXI wieku. Wiele się o niej mówi, pisze, czyta. Teoretycznie dużo o niej wiemy, a faktycznie… niestety nadal zdecydowanie za mało. Przykładowo niewielu z nas ma świadomość, że depresja stanowi poważny problem również wśród nastolatków. Dorastanie jest okresem pełnym napięć i konfliktów, dlatego tak łatwo jest przypisać objawy depresyjne młodzieńczej burzy hormonów. Nic bardziej mylnego – depresja to poważna choroba, a nie przejaw złego zachowania czy buntu.

Autorzy, wybitni specjaliści pracujący na co dzień z dotkniętymi depresją nastolatkami i ich rodzinami, przygotowali tę książkę, aby pomóc zrozumieć i zaakceptować depresję młodych ludzi oraz właściwie na nią zareagować. Odwołując się do badań i teorii naukowych, wyjaśniają nie tylko, na czym polega ta choroba, ale również jak ją rozpoznać, jakie pociąga za sobą skutki oraz kiedy i gdzie szukać pomocy. W zrozumiały sposób, z empatią i bazując na rzetelnej wiedzy, tłumaczą, że pokonanie depresji i powrót do zdrowia są możliwe, ale wymagają dużego zaangażowania rodziny osoby chorej. Zawarte w książce materiały dla nastolatka i dla rodziców, komiksy, ćwiczenia oraz liczne opisy przypadków ułatwiają zrozumienie omawianych treści i stanowią ciekawą inspirację do codziennej pracy.

Więcej informacji o książce na stronie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie