Debata Trendy w wychowaniu dzieci. Projekt Dzieciństwo w PME

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz online mapa

czwartek 09.12.2021

Dzieciństwo w PME

Projekt „Dzieciństwo” realizowany w 2021 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, to debaty i warsztaty związane z tematem dzieciństwa w perspektywie historycznej i współczesnej, a także katalog, którego celem jest zaprezentowanie zbiorów PME – muzealiów i archiwaliów związanych z tematem dzieciństwa z terenu całej Polski.

Wszystkich zainteresowanych tematem wychowania dzieci: rodziców, opiekunów, edukatorów, badaczy zachęcamy do udziału w debacie realizowanej w ramach projektu „Dzieciństwo”. Zaproszono ekspertki, które podzielą się przydatnymi refleksjami w tym niełatwym, a tak ważnym procesie, jakim jest wychowanie dzieci.

Debata odbędzie się 9 grudnia o godzinie 18:00. Zapraszamy stacjonarnie i online.

Porozmawiamy z ekspertkami: Ewą Brodą – pedagożką i nauczycielką roku 2017, Martą Zabłocką – lekarką psychiatrii dziecięcej oraz Katarzyną Błażejewską-Stuhr – dietetyczką kliniczną i psychodietetyczką, autorką bloga i książki „Mama w wielkim mieście”. Prowadzące i jednocześnie realizatorki projektu Agnieszka Grabowska i Małgorzata Kunecka skupią się podczas spotkania na zmianie, która dokonała się między innymi w obszarach edukacji i żywienia. Zastanowimy się czy z owymi przemianami wiąże się presja, a jeśli tak to z jakimi konsekwencjami możemy mieć w jej wyniku do czynienia. Czy dzieci mają dziś więcej wolności niż ich rodzice i dziadkowie w przeszłości?

Podczas wydarzenia stacjonarnego będzie można bezpłatnie otrzymać najnowsze wydawnictwo PME, bogato ilustrowane i wypełnione wartościowymi treściami – katalog „Dzieciństwo” poświęcony tytułowemu tematowi w oparciu o kolekcję muzealną.

Wydarzenie stacjonarne w Sali Kinowej PME oraz online (wall PME). Wstęp bezpłatny. Ponieważ musimy czuwać nad liczbą uczestników, na wydarzenie obowiązują zapisy (wt-czw 8-15):
rezerwacje@ethnomuseum.pl
tel. 22 696 53 80 i 510 336 571
W przypadku ograniczeń związanych z Covid-19 wydarzenie odbędzie się tylko w formule online.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4d6RAxQQT

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Link do projektu: https://bit.ly/ProjektDzieciństwo
Wersja cyfrowa katalogu: https://bit.ly/KatalogDzieciństwo

Projekt „Dzieciństwo” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie