Darmowy wykład otwarty Uniwersytetu Dzieci

Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowe (Budynek Biblioteki), ul. Piotrowo 2
📅 sobota 15.06.2019
Darmowy wykład otwarty Uniwersytetu Dzieci
Uniwersytet Dzieci w Poznaniu zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na darmowy wykład otwarty prowadzony przez naukowca!

Data: 15 czerwca

Miejsce: Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowe (Budynek Biblioteki), ul. Piotrowo 2

Przyjdź i przekonaj się, jak wyglądają zajęcia Uniwersytetu Dzieci, które odwołują się do doświadczeń pierwszego na świecie uniwersytetu dla dzieci, który powstał w 2002 r. w Tybindze!

15 czerwca odbędą się trzy, darmowe wykłady prezentujące tematykę dostosowaną do wieku dzieci:

• dla dzieci w wieku 6 i 7 lat – „Czy da się zobaczyć niewidzialne?” (godzina 12:10 i 13:00)
  • dla dzieci w wieku 8 i 9 lat – „Czy miasto może być inteligentne?” (godzina 10:00 i 11:00)
  • dla dzieci w wieku 10 i 11 lat – „Dlaczego morze robi się zielone?” (godzina 9:00)

Czy da się zobaczyć niewidzialne? Najmłodsi odkrywcy świata nauki (6-7 lat) zobaczą, jakie zjawiska świadczą o istnieniu powietrza i z czego się ono składa. Dzięki eksperymentom dowiedzą się, jak rozpoznać różne gazy oraz jakie właściwości ma m.in. tlen. Poznają naturę i właściwości gazów.

Czy miasto może być inteligentne? Dzieci w wieku 8-9 lat dowiedzą się, czym są inteligentne miasta, poznają przykłady takich miast z całego świata. Zastanowią się, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania technologiczne ułatwiają życie ich mieszkańcom.

Czy i jak motywować dzieci

Dlaczego morze robi się zielone? Dla dzieci 10-11 letnich przygotowaliśmy wykład przyrodniczy. Uczestnicy poznają zastosowanie sinic w przemyśle i medycynie. Będą też uczestniczyć w doświadczeniach, które rozbudzą ich ciekawość.Równolegle z darmowymi wykładami dla dzieci odbędą się wykłady dla rodziców, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o Uniwersytecie Dzieci.

Zapisz się!

Serdecznie zapraszamy!