Darmowe zajęcia pokazowe (z eksperymentami, podróżnicze, kreatywno-artystyczne, filozoficzne)

Pracownia Edukacyjna Wiatrak os. Pod Lipami 8c, 61-634 Poznań
📅 środa 31.08.2016 do niedziela 18.09.2016
bezpłatny
zajęcia pozalekcyjne

Drodzy Państwo!

Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem Waszych Dzieci w organizowanych przez naszą pracownię semestralnych zajęciach edukacyjnych:
– z eksperymentami,
– podróżniczych,
– kreatywno-artystycznych,
– filozoficznych
lub też zastanawiacie się, które z nich będą odpowiednie dla Waszych Pociech, to przyprowadźcie Je koniecznie do nas na bezpłatne warsztaty pokazowe.
Podczas próbnych zajęć przybliżymy specyfikę poszczególnych warsztatów i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, a Dzieci zobaczą, w jaki sposób współpracujemy z Nimi, przekonają się kim jesteśmy i na pewno będą się wspaniale bawić.
Bezpłatne warsztaty pokazowe będą odbywać się w 3 terminach od 5 do 17 września  br. (szczegóły poniżej).
Rezerwujcie więc dogodny/e dla Was termin/y i przybywajcie!
Serdecznie zapraszamy!

WARSZTATY Z EKSPERYMENTAMI – „ABRAKADABRA TO CZARY I MAGIA” (5-6 lat, 7-12 lat)
6 września (wtorek), godz. 17:00-18:00
10 i 17 września (sobota), godz. 10:00-11:00

Zapraszamy ciekawe i żądne wiedzy dzieci do wspólnego odkrywania świata kolorowych roztworów, tańczących cząsteczek i niewidzialnych atomów. Podczas warsztatów dzieci będą wykonywać interesujące eksperymenty, które wprawią je w zdumienie i oczarowanie światem chemii i fizyki.
Wszystkie eksperymenty i doświadczenia dzieci przeprowadzają przy wykorzystaniu produktów spożywczych i wyłącznie pod okiem instruktora.

WARSZTATY PODRÓŻNICZE – „Z WIATREM PRZEZ ŚWIAT” ( 7-12 lat)
7 września (środa), godz. 17:00-19:00
10 i 17 września (sobota), godz. 11:30-13:30

„Z wiatrem przez świat” to cykl warsztatów podróżniczo-artystycznych, podczas których odkrywamy nieznane lądy, oswajamy inne kultury, przyglądamy się temu, jak żyją ludzie w różnych miejscach globu oraz poznajemy ich sposoby myślenia, wierzenia i zwyczaje, a także zachwycamy się pięknem przyrody danego regionu lub kraju.
Warsztaty podróżnicze wzbogacone są o interaktywny pokaz multimedialny, opowieści, rekwizyty i zabawy z różnych części świata oraz muzykę etniczną. Dzieci wykonują także prace plastyczne inspirowane konkretnymi tematami zajęć.

KREATYWNO-ARTYSTYTYCZNE WARSZTATY – „TWÓRCZY GENERATOR” (6-12 lat)
8 września (czwartek), godz. 17:00-18:30
10 i 17 września (sobota), godz. 15:00-16:30

To warsztaty edukacyjno-artystyczne, pobudzające kreatywność i rozwijające dyspozycje twórcze dzieci, podczas których mali twórcy będą między innymi: malować na tkaninie, tworzyć z masy solnej, wykonywać upcyklingowy dywan, wytwarzać papier, marmoryzować, wyrabiać kosmetyki i tworzyć wiele innych przedmiotów użytkowych. Każdy warsztat to spotkanie z innym materiałem i inną techniką rękodzielniczą.

WARSZTATY FILOZOFICZNE – „WĘDRÓWKI FILOZOFICZNE” (5-6 lat, 7-12 lat)
5 września (poniedziałek), godz. 17:00-18:00
10 i 17 września (sobota), godz. 17:00-18:00

Czy i jak motywować dzieci

Drodzy Rodzice!
Czy zdarzyło się Wam, że Wasze Pociechy wprawiły Was w zdumienie, odkrywając coś, co uszło Waszej uwadze? Czy zaskoczyły Was prostym i oczywistym pytaniem, na które nie znaliście odpowiedzi? Czy poczuliście się bezradni w obliczu wielkich pytań małych ludzi? A może Wasze Dzieci są ciekawe świata i wciąż nieustępliwie dociekają „dlaczego”?
Jeśli tak, to świetnie! To znaczy, że Wasze Dzieci są prawdziwymi filozofami. Przyprowadźcie je więc na nasze warsztaty filozoficzne, podczas których będą mogły do woli zastanawiać się nad zagadkami świata, pytać o wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy, wymieniać myśli z rówieśnikami i wspólnie poszukiwać odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Warsztaty pt. Wędrówki filozoficzne odbywają się w małych i zbliżonych wiekowo grupach. Inspiracją do podejmowania przez dzieci dialogu i dyskusji jest tekst literacki, anegdota filozoficzna, obraz, film lub temat zaproponowany przez prowadzącą w oparciu o zainteresowania dzieci. Filozoficznym pogawędkom często towarzyszy wykonywanie prac plastycznych.

ZAPISY I INFORMACJE:
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty pokazowe obowiązują zapisy, których można dokonać:
– telefonicznie: 796 023 800 / 792 609 360
– mailowo: kontakt@pracowniawiatrak.pl

MIEJSCE:
Pracownia Edukacyjna Wiatrak
os. Pod Lipami, Poznań–Winogrady

Warsztaty regularne rozpoczynają się w trzecim tygodniu września (począwszy od 19 do 22 września) i będą trwały do przez cały pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017.

Szczegółowe informacje o semestralnych cyklach pozalekcyjnych warsztatów i zapisach: http://www.pracowniawiatrak.pl/warsztaty-edukacyjne/zajecia-pozalekcyjne-semestralne