Darmowe webinaria dla Dorosłych – Uniwersytet Dzieci

🗺
📅 czwartek 16.12.2021
Darmowe webinaria dla Dorosłych Uniwersytetu Dzieci
Fundacja Uniwersytet Dzieci świadoma, że świat dzieciom pokazują przede wszystkim dorośli, wspiera również ich rozwój, aby mogli jak najlepiej zrozumieć najmłodszych. Dlatego, już po raz drugi, realizuje cykl darmowych webinarów dla Dorosłych pod szyldem #UDDLADOROSŁYCH.

Jak wspierać dziecko w kształtowaniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji?

Data i godzina: 9 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00.

Poczucie własnej wartości kształtuje się u dzieci od najmłodszych lat, a zatem to na rodzicach spoczywa najwięcej odpowiedzialności za to, na ile będzie ono mocne i trwałe. Podczas webinaru będziemy mieli okazję poznać filary poczucia wartości i konkretne zachowania, które realizują te filary w codziennym życiu.

• Czym różni się samoakceptacja od samooceny?
  • Czy możliwa jest naprawa wychowawczych błędów z wcześniejszych lat, które wynikały z niewiedzy, braku umiejętności i własnych doświadczeń?
  • Jak zmieniają się potrzeby dziecka w zależności od etapu rozwoju?

Na te pytania odpowie Magdalena Kot – pedagożka , socjoterapeutka i doradczyni zawodowa z kilkunastoletnim doświadczeniem. Szczególnie interesują ją zagadnienia komunikacji i budowania relacji, samowiedzy, osobistej skuteczności, kreatywności i radzenia sobie ze stresem.

Link do webinaru –  TUTAJ

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu webinarów Uniwersytetu Dzieci dla Dorosłych skierowanego do rodziców, nauczycieli i  edukatorów. Słowem – wszystkich, którzy są ciekawi świata i chcą lepiej tłumaczyć go dzieciom. Zobacz wszystkie wydarzenia tutaj.

Jak zachęcić uczniów do ochrony środowiska?

Data i godzina: 16 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

W trakcie webinaru dr Magdalena Jarzębowska podzieli się praktycznymi i oryginalnymi pomysłami na lekcje ekologiczne w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Nauczyciele dowiedzą się między innymi:

• w jaki sposób mogą wyjaśnić uczniom, czym jest czyste powietrze,
  • jak opowiadać o przyczynach smogu i sposobach radzenia sobie z nim,
  • czy jak wprowadzić uczniów w problem ochrony wody przed zanieczyszczeniem.

Ekspertka podpowie również jak wprowadzić najmłodszych w temat oszczędzania wody i pokaże jakie eksperymenty można wykorzystać rozmawiając z dziećmi o kwaśnych deszczach.

Dr Magdalena Jarzębowska – doktorka nauk biologicznych, obecnie założycielka i nauczycielka w firmie edukacyjnej organizującej warsztaty przyrodnicze w przedszkolach. Obecnie stara się codziennie zarażać swoją miłością do biologii, ucząc w szkole Montessori.

Link do webinaru –  TUTAJ

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu webinarów Uniwersytetu Dzieci dla Dorosłych skierowanego do rodziców, nauczycieli, edukatorów. Słowem – wszystkich, którzy są ciekawi świata i chcą lepiej tłumaczyć go dzieciom. Zobacz wszystkie wydarzenia tutaj.

Darmowe webinaria dla Dorosłych Uniwersytetu Dzieci

Cykl #UDdlaDorosłych (link), który organizuje Fundacja Uniwersytet Dzieci (link).