Dam Ci nauczkę! Spotkania dla dzieci o nauce. Uczucia, co to takiego?

ul. Długa 1, Kraków mapa

sobota 15.06.2019

Uczucia, co to takiego?

Zapraszamy do Księgarni Pod Globusem na nowy cykl spotkań – dla dzieci starszych (klasy 1-3) – wokół książek traktujących o zagadnieniach z dziedzin nauki: astronomii, neurobiologii, zoologii, psychologii, muzyki i innych. Spotkania będzie moderowała dziennikarka i miłośniczka książek, Ewa Stanek-Misiąg a jej gośćmi będą eksperci w danych dziedzinach: naukowcy, artyści, badacze.

Dam Ci nauczkę! – spotkania dla dzieci o nauce

„Uczucia, co to takiego?”, Wydawnictwo Zakamarki – spotkanie z dr. Małgorzatą Majewską, specjalistką od komunikacji
sobota, 15 czerwca, godz. 12.00
Prowadzenie – Ewa Stanek-Misiąg

Porozmawiajmy o uczuciach. Co to w ogóle jest? Czy to dobrze – czuć? Jak się zachować, kiedy czujemy złość a jak, gdy kogoś bardzo lubimy? Czy uczucia pomagają czy przeszkadzają? Czy lepiej czuć czy myśleć?

Warsztaty dla dzieci 7-10 lat.
Rezerwacje: pr@liberglob.pl
Wstęp wolny!
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal” realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

Uczucia. Co to takiego?
Serge Bloch, Oscar Brenifier
Tłumaczenie: Magdalena Kamińska-Maurugeon
Cykl: Dzieci Filozofują
Wydawnictwo: Zakamarki

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się postawieni pod ścianą. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi? Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa! Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia.

Więcej informacji na stronie internetowej i w wydarzeniu na Facebooku