Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Czytanki w ogrodzie dla najmłodszych

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków
🗺 mapa
📅 czwartek 30.08.2018
bezpłatne
Czytanki w ogrodzie dla najmłodszych

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na specjalny cykl spotkań skierowanych do dzieci młodszych. W przygotowanej przestrzeni w ogrodzie muzealnym, rodzice i małe dzieci będą mogły wysłuchać niezwykłych bajek. Po ich przeczytaniu i omówieniu odbędzie się część animacyjna, w czasie której uczestnicy wykonają charakterystyczne dla nich zabawki. W ten sposób każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek lata od 28 czerwca do 30 sierpnia, od godz. 11:30. Czas spotkania to ok. 60 minut.  Wstęp wolny, bez zapisów.

Warto podkreślić, że bajki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajki oddziałują również na sferę emocjonalną dziecka. Przemawiają do jego uczuć. Opowieść wzrusza, przybliża pojęcie dobra i zła. Uczy dokonywania właściwych wyborów, gdyż zawarty w bajce morał wskazuje na jego konsekwencje.

Dzięki realizacji cyklu wakacyjnych czytanek Muzeum chce wprowadzić dzieci w świat literatury, rozbudzić zaciekawienie książką przez zabawy literacko-artystyczne a tym samym kształcić nawyki czytelnicze.

„Bajki Rozśmieszajki”

Lipcowe spotkania odbywać się będą w kręgu „Bajek Rozśmieszajek” autorstwa Tamary Michałowskiej. Wybrane opowiadania z powodzeniem mogą być czytane najmłodszym wielbicielom książek. Opowiadają one o niezwykłych przygodach pięciorga bohaterów: zapomnianej lokomotywy, latającej krowy, słonia Pyrrusa, odkrywcy skarbu Andrzeja i podróżnika Jana. Napisane są pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Jest w nich dużo akcji i humoru, równocześnie niosą w sobie wiele mądrości.

– 28 czerwca – „Lokomotywa i strongmani” (wykonanie przez dzieci kukiełki strongmana i lokomotywy do domowego teatrzyku);

– 5 lipca – „Latające krowy” (wykonanie odlotowej krowiej czapki);

– 12 lipca – „Zawrotna kariera słonia Pyrrusa” (wykonanie słonia z materiałów przeznaczonych do recyclingu);

– 19 lipca – „Skarb Wielkiego Chana” (wykonanie podkowy/medalionu na szczęście);

– 26 lipca – „Wymarzona podróż” (wykonanie wieloryba z plastikowego kubeczka).

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

„Bajki Pomagajki”

Sierpniowe spotkania zainspirowane zostały terapeutycznymi „Bajkami Pomagajkami” Edyty Grabowskiej-Gwardiak. Jest to zbiór 10 pouczających historii. Dzięki nim najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak ważne jest spędzanie wolnego czasu na powietrzu, czy jak frustrujące dla otoczenia jest grymaszenie oraz wieczne niezdecydowanie. Na pewno nie ujdzie uwadze również ich nowe, ekologiczne, a zarazem ekonomiczne podejście do życia – dokładne zakręcanie kranów i wyłączanie światła, kiedy nie jest już potrzebne.

– 2 sierpnia – „Operacja natura” (sadzenie roślin);

– 9 sierpnia – „Przeszkadzajka” (wykonanie instrumentów – przeszkadzajek – marakasy);

– 16 sierpnia – „Kapiący Problem, czyli o tym, jak łazienka chciała wychować swoich właścicieli” (wykonanie ryby z kartonu i szpatułki);

– 23 sierpnia – „Niepewna Królewna” (wykonanie serca z włóczki);

– 30 sierpnia – „Wielka wyprawa małej mrówki” (wykonanie mrówki z łyżek).

 

725 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
05-800 Pruszków, pl. Jana Pawła II 2
Muzeum mieści się w XIX-wiecznej oficynie należącej do zespołu pałacowego rodziny Potulickich. - Możliwość zwiedzania z tłumaczem PJM / pętla indukcyjna etc.
Kontakt:

22 758 72 66
muzeum@mshm.pl
http://www.mshm.pl