Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów połączone z pokazem filmu Kraina Lodu 2. Mamy zaproszenia!

Kino Kijów mapa

sobota 23.11.2019

Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów połączone z pokazem filmu Kraina Lodu 2

W dużym mieście, takim jak Kraków, kin z repertuarem dla dzieci jest wiele, ale jest tylko jedno kino, gdzie regularnie program seansów dla dzieci połączony jest z aktywnościami artystyczno-plastycznymi, czytaniem bajki tematycznie powiązanej z filmem, konkursem z nagrodami i właśnie filmem dla dzieci.

Cała Polska czyta dzieciom, również w Kinie Kijów

Promowanie łączenia różnorodnych aktywności  i edukacji, w tym czytelnictwa, wraz ze sztuką filmową, jest obecne w Kinie Kijów od lat, a to wciąż mało znany Krakowianom projekt.

Chcemy to zmienić, dzięki szerokiej współpracy z portalami parentingowymi i udostępnianiu fragmentu bajki czytanej w przed seansem oraz krzyżówki rozwiązywanej przez dzieci w kinie szerszej grupie dzieci, niż tylko tym, które przyjdą konkretnego dnia do kina.

Program sobotnich spotkań z dziećmi przygotowany jest na cały sezon:

23.11.2019, godz. 10, Czytanie przy eKranie połączone z pokazem filmu Kraina Lodu 2
Bajkę przed seansem filmowym będzie czytał Pan Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

22.12.2019,

12.01.2020,

09.02.2020,

22.03.2020,

19.04.2020,

10.05.2020,

21.06.2020,

a tytuły bajek można znaleźć z repertuarze kina https://www.kijow.pl/ i na Facebooku Kina Kijów https://www.facebook.com/kinokijow/

UWAGA!

Mamy dla naszych czytelników dwa zaproszenia na te spotkania (rodzic + dziecko)!

Aby je zdobyć, należy do czwartku 21 listopada do godz. 11 przysłać zgłoszenie na adres monikak@miastodzieci.pl. W temacie należy wpisać Kijów, a w treści podać swoje imię i nazwisko oraz imię i wiek dziecka. Na adresy e-mail prześlemy informację o sposobie odbioru zaproszenia – brak maila oznacza brak wygranej

Powodzenia!

 

Czytanie, wychowanie i edukacja

Czytanie przy eKranie to nie tylko fajna zabawa połączona z bajką w kinie, to nauka zachowania w przestrzeni publicznej miejsca kultury, pracy w grupie i samodzielności, czas wolny dla rodziców i dostępna cenowo oferta biletowa.

Już godzinę przed rozpoczęciem seansu filmowego kino jest otwarte i czeka na dzieci wraz z uśmiechniętymi animatorami, którzy przy stolikach proponują najmłodszym widzom wspólną zabawę, malowanie twarzy, kolorowanki, zagadki… W kinie jest też miejsce na zabawy ruchowe, a nawet jazdę na rowerze. Dzieci w każdym wieku są mile widziane, również te mało jeszcze zainteresowane czytaniem, a bardziej raczkowaniem przy ekranie.

Dzieci uczą się zachowania w kinie, wiedzą, że trzeba kupić bilet, na sali zachowywać się cicho, wiedzą, że podczas seansu zgaśnie światło i nie boją się takich sytuacji.

“Mój syn poszedł pierwszy raz samodzielnie na seans filmowy, nie bał się zostać w kinie bez rodzica. Wiedział, że w każdej chwili może poprosić o pomoc Panią Natalię z kina, a ja czekam na niego w kawiarni Filmowa Cafe i mam chwilkę wolnego czasu” – mówi mama pięcioletniego Julka, bohatera amatorskiego filmu promującego Czytanie przy eKranie.

Rodzic lub opiekun, który przychodzi z dzieckiem do Kina Kijów na Czytanie przy eKranie płaci cenę jednego biletu  – w cenie biletu dla osoby dorosłej jest też wejściówka dla dziecka.

Czytelnia pod ekranem

Wszystko w otoczeniu dziecka ma znaczenia i może być cennym bodźcem rozwijającym wyobraźnie i kreatywność dziecka, dlatego nieustannie wprowadzamy zmiany w projekcie Czytanie przy eKranie. W najbliższych miesiącach chcemy trochę zmienić formułę czytania. Przede wszystkim zaaranżujemy na czas czytania bajki miejsce przy ekranie w małą czytelnię. Zaprosimy do zaprezentowania dzieciom bajki osoby znane oraz studentów, którzy w ten sposób będą ćwiczyli warsztat aktorski. Lista gości już zapowiada się bardzo ciekawie. No będą prezenty! W czasie spotkania w kinie, podczas konkursów dzieci nagradzane są cennymi prezentami.

Szczegóły Czytania przy eKranie dotyczące comiesięcznych spotkań z dziećmi w Kijów.Centrum można znaleźć na stronie internetowej kijow.pl w zakładce CYKLE https://www.kijow.pl/ i na Facebooku Kina Kijów hhttps://www.facebook.com/kinokijow/

Serdecznie zapraszamy!

Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów połączone z pokazem filmu Kraina Lodu 2
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie