Czytanie Pomorza

Nadbałtyckie Centrum Kultury, Korzenna, Gdańsk, Polska mapa

sobota 28.05.2016

Bezpłatne

06.06.2015 Gdańsk. Nadbałtyckie Centrum Kultury. Czytanie Pomorza - Korzenie. Słupsk fot. Anna Maria Biniecka

Już w sobotę (28 maja) rozpoczynamy kolejną serię wycieczek po Pomorzu! Znów będziemy wspólnie podążać tropem literatury i jej twórców.

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na Czytanie Pomorza.

Cykl powraca. W tym roku Literackie Wizje Lokalne #2

Ta wyprawa będzie miała charakter szczególny, bo skierowana jest przede wszystkim do młodszego pokolenia czytelników.

ZAPRASZAMY DZIECI I DOROSŁYCH NA WYCIECZKĘ PRZEZ TRÓJMIASTO ŚLADEM LITERATURY DLA MŁODEGO CZYTELNIKA!

Wyruszamy z pod Nadbałtyckiego Centrum Kultury już o godzinie 10.00. Powrót o 17.00.

Nasza PRZEWODNICZKĄ będzie BOŻENA PTAK – poetka, polonistka, szefowa Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. To wycieczka to idealny sposób na rodzinne uczczenie zbliżającego się Dnia Dziecka! W programie :”czytamy”: Legut, Grassa, Żakiewicza, Afanasjewów, Suchorzewską, Perepeczkę

a także odwiedzimy m. in. Teatr Wybrzeże, Gradową Górę, Łysą Górę,i wiele wiele innych fascynujących miejsc!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zapraszamy rodziny z dziećmi, ale także samych dorosłych!

WSTĘP WOLNY!

Kontakt: czytaniepomorza@nck.org.pl

lub telefonicznie pod numerem: (58) 326 10 36.

Szczegóły dotyczące zapisów na:

Czytanie Pomorza

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest samorządową instytucją kultury Województwa Pomorskiego, której zadaniem jest upowszechnianie kultury oraz organizowanie i prowadzenie współpracy kulturalnej województwa z innymi państwami, w szczególności państwami basenu Morza Bałtyckiego.

Od 1992 r. zajmujemy …

Nadbałtyckie Centrum Kultury