Finał konkursu Dziecku czytanie – taty zadaniem!

Data wydarzenia: sobota 18.06.2016

Dziecku czytanie - taty zadaniem!

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Muzeum Wojska Polskiego (MWP) w Warszawie organizują Czytelniczy piknik z lotnikami. W najbliższą sobotę (18 czerwca br.) Park Plenerowy MWP stanie się najbardziej rozczytanym i uskrzydlonym miejscem w Warszawie!

Czytelniczy piknik z lotnikami w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Termin: sobota, 18 czerwca, godz. 11:00 – 14:00

Miejsce: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Al. Jerozolimskie 3).

W  spotkaniu udział wezmą dzieci wraz z rodzicami – zwycięzcy konkursu „Dziecku czytanie – taty zadaniem”.  O godz. 11:00 zebranych powitają Irena Koźmińska – prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i przedstawiciel MWP. Następnie wnętrze samolotu transportowego AN-26 zamieni się w niezwykłą czytelnię, w której uczestnicy pikniku wysłuchają wierszy i opowiadań o lataniu. Czytać będą: Wojciech Łuczak, wiceprezes Lotniczej Agencji Altair, ppor. pil. Hubert Prządka z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim i ppor. pil. Michał Wilczyński z 23 BLT w Mińsku Mazowieckim, a por. pil. Ireneusz Krajewski z 22 BLT w Malborku – współtwórca Bogusia Niedźwiedzia – opowie o popularnej lotniczej maskotce. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kapinos, pracownik Fundacji, dziennikarz.

Co jeszcze w programie? Paulina Puchlaska, przewodnik po Muzeum WP, oprowadzi uczestników Czytelniczego pikniku z lotnikami po Parku Plenerowym. Dzieci wezmą też udział w warsztatach plastyczno-ekologicznych prowadzonych przez Agencję Animacji „Potworkowo” – wraz z tatusiami  zbudują eko-rakiety i eko-samoloty, a także spotkają tajemniczego gościa.

Organizatorem kampanii „Czytanie – męska rzecz” jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.  Koordynatorem kampanii „Czytanie – męska rzecz!” jest Anna Ciepiel.


Więcej informacji:

Kampania „Czytanie – męska rzecz!: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/kampania-czytanie—meska-rzecz!

Konkurs „Dziecku czytanie – taty zadaniem!”: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-dziecku-czytanie—taty-zadaniem

 

Patronat honorowy: Inspektor Sił Powietrznych, gen. bryg. pil. Tomasz Drewniak

Partnerzy wydarzenia: Wojsko Polskie, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Siły Powietrzne, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Sponsor wydarzenia: Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

 

Zobacz miejsce wydarzenia


ZOBACZ TAKŻE:czytaniepatronat