Czytania performatywne dla dorosłych i dla dzieci – Lublin

niedziela 14.12.2014 do poniedziałek 15.12.2014

Czytania performatywne dla dorosłych i dla dzieci – Lublin

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na czytania performatywne z cyklu „Poczytajki” i „Barowe sztuki”.

W ramach "Poczytajek" 14 grudnia o godz. 12:00 Marta Sroka i Przemysław Gąsiorowicz przeczytają opowiadania Åsy Lind Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia oraz Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły. Opieka artystyczna – Bartłomiej Miernik. Po czytaniu będzie możliwość kupienia książeczek.

Piaskowy Wilk uwielbia trudne pytania. To dlatego tak dobrze się czuje w towarzystwie Karusi. Karusia zastanawia się bowiem nad całym mnóstwem rzeczy – nad komarami i miłością, nad pustymi kieszeniami i długością krótkich chwil. Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim – spojrzenie na świat oczami dziecka. Åsa Lind bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim podobnie jak robią to dzieci.

„Poczytajki" odbędą się w teatralnym Foyer, zapraszamy do telefonicznej rezerwacji bezpłatnych wejściówek (jedna osoba może zarezerwować maksymalnie cztery miejsca).

Dzień później, czyli 15 grudnia o godz. 19:00 w ramach "Barowych sztuk" sztukę „Przesmyk" Marty Fortowskiej przeczytają: Paweł Kos oraz Agata Grudzień, Marlena Jonasz, Olga Śliwińska, Jan Mitura, Bartłomiej Miernik. „Przesmyk" to podróż w czasie. Julia – główna bohaterka – interesująca się życiem Grzegorza Przemyka postanawia wrócić do szarego PRL-u i spotkać swojego idola. Nieprzypadkowo postać Przemyka przypominamy w okolicach rocznicy wybuchu stany wojennego. Przesmyk to pasjonująca podróż nastolatków w czasy komunizmu. Do czytania zaprosiliśmy lubelskich nastolatków, dla których problemy zawarte w dramacie mogą być bliskie. Zapraszamy do sąsiadującej z teatrem Restauracji "Incognito".

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Miejsce przyjazne seniorom. Rodzina trzy plus.   Zwiedzanie teatru Zapraszamy do zwiedzania naszego Teatru z niezwykłym przewodnikiem. Anna Nowak (aktorka, pasjonatka historii teatru zajmująca się teatralnym archiwum), która pokaże teatr, jakiego Państwo nie znają. Przedstawi blisko 130-letnią historię lubelskiej …

Więcej

Adres:

ul. Gabriela Narutowicza 17
20-004 Lublin


Kontakt:

81 532 42 44
biuro@teatrosterwy.pl
http://www.teatrosterwy.pl