Czytamy i Oglądamy w kinie Agrafka. Szybcy i śnieżni

Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8 mapa

niedziela 26.01.2020

13

Czytamy i Oglądamy w kinie Agrafka

Zapraszamy na Filmowe spotkania dla młodych Widzów w ramach cyklu Czytamy i oglądamy w Agrafce.

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety 13 zł

Styczeń 2020

26 stycznia  /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Dziennik Cwaniaczka. Biała Gorączka | Jeff Kinney
Oglądamy SZYBCY I ŚNIEŻNI | Recetime
reż. Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, Kanada 2019, 89’

Pokaz przedpremierowy!!!

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że niema rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

luty 2020

2 lutego /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Tappi i niezwykłe miejsce | Marcin Mortka
Oglądamy: WIKING TAPPI, Zestaw 1, reż. A.P Morawski, T. Moult-Milewska, M. Kur, Polska 2018-19, 55’
Odcinki: Zamieszanie z zimowymi zapasami, Przeogromny kłopot, Magiczna kołyska, Opowieść gawędziarza, Awantura z wodnikami

We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie my wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.

 

9 lutego /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Pies na medal. Czart. Pies lawinowy | Barbara Gawryluk
Oglądamy: URWIS | Trouble, reż. Kevin Johnson, USA 2019, 87’

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Ten duet będzie prawdziwym przebojem!

 

16 lutego  /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Komisarz Gordon. Jeszcze jedna sprawa| Ulf Nilsson
Oglądamy: GORDON I PADDY | Gordon & Paddy, reż. Linda Hambäck, Szwecja 2017, 62’

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?
Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

 

23 lutego  /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Findus się wyprowadza |Sven Nordqvist
Oglądamy: PETTSON I FINDUS – WIELKA WYPROWADZKA | Pettersson und Findus – Findus     zieht um , reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2018, 81’
Pokaz przedpremierowy

Kolejne przygody starego Pettsona i jego kota Findusa. Czy tym razem uda się wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji?
Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów?

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Krowoderska 8
(w budynku YMCA, I piętro)
31-142 Kraków


Kontakt:

012 430 01 79
kino@kinoagrafka.pl
http://www.kinoagrafka.pl

Zobacz także