Czy nauka angielskiego online rzeczywiście stanowić może uzupełnienie tradycyjnej nauki w szkole lub przedszkolu?

piątek 16.10.2020 do piątek 23.10.2020

Czy nauka angielskiego online rzeczywiście stanowić może uzupełnienie tradycyjnej nauki w szkole lub przedszkolu?

Nauka angielskiego to dziś podstawa. Wie o tym chyba każdy rodzic, rozumiejąc, że w dorosłym życiu coraz częściej wymagana jest znajomość tego języka. Zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym mnóstwo jest sytuacji, w których trzeba komunikować się po angielsku.

Skoro znajomość języka angielskiego okazuje się dziś tak istotna, to oczywistym jest pojawiające się pytanie: Czy nauka jedynie w szkole lub przedszkolu jest wystarczająca? To problem, nad którym zastanawia się prawie każdy rodzic.

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego

Czy zatem konieczne są dodatkowe lekcje z języka? Odpowiedź, niestety, nie jest jednoznaczna. Różne są bowiem szkoły, różni nauczyciele, różny bywa program. Na pewno są instytucje, które świetnie radzą sobie z nauką języka i dzieci do nich uczęszczające kończąc daną placówkę mają dobry poziom znajomości języka obcego. Bez wątpienia jednak nie jest tak zawsze. Wtedy właśnie rodzice decydują się na zapisanie dziecka na zajęcia dodatkowe z angielskiego.

Nauka języka w szkołach językowych

Świetną propozycją będą tu szkoły językowe, które swoją wyspecjalizowaną ofertę kieruję szczególnie do dzieci. Da to bowiem pewność, że pracujący tam nauczyciele są wykwalifikowani do pracy z dziećmi. Mają sprawdzoną metodykę nauczana, której efektywność łatwo sprawdzić, chociażby poprzez czytanie opinii rodziców.

Nauka online

Dodatkowo warto rozważyć szkoły, takie jak NovaKid, które oferują naukę języka angielskiego online.

Dlaczego nauka online to dobra propozycja? Oto lista niewątpliwych zalet takiego rozwiązania:

Zalety

Dojazdy

Jest sporo korzyści z nauki języka angielskiego online. Przede wszystkim, nie trzeba dziecka wozić na zajęcia, ponieważ odbywają się one zdalnie, w domu. Dzięki temu nie traci się czasu na dojazdy, i tym samym dzienny grafin zarówno dziecka, jak i rodzica jest luźniejszy. Dodatkowo zacisze domowe dodaje maluchowi pewności, czuje się bezpieczniej i swobodniej, a tym samym nauka przebiega spokojniej oraz bardziej efektywnie.

Terminy zajęć

Kolejną sprawą są godziny zajęć. Tradycyjne szkoły językowe mają konkretne grupy i sztywne grafiki. Podczas zajęć online nie ma tego problemu. Samodzielnie wybiera się, kiedy dziecko będzie mieć lekcję, a dodatkowo nie muszą to być sztywne dni i godziny.

Ponadto warto zawsze mieć na uwadze, że lekcje online mogą odbywać się w dowolnym miejscu, potrzebny jest tylko zasięg.

Indywidualna praca z Native Speakerem

Niesłychanie ciekawą i pełną korzyści dla dziecka możliwością jest opcja indywidualnej nauki z Native Speakerem, który przez cały czas trwania zajęć koncentruje się tylko na danym uczniu. Pamiętać też trzeba, że dziecko, które w naturalny sposób świetnie uczy się poprzez kontekst bardzo łatwo angażuje się w pracę z Native Speakerem. Dzięki temu szybko rozpoczyna komunikację w obcym języku, bezproblemowo przełamuje barierę językową, oswaja się z inną niż polska intonacją, uczy prawidłowego akcentu i wymowy trudnych głosek.

Nauka angielskiego online z Native Speakerem to szereg korzyści, ale przede wszystkim to świetne uzupełnienie tradycyjnych zajęć szkolnych czy przedszkolnych. Dlaczego? Nacisk na komunikację, kontakt z żywym językiem, bardzo elastyczny grafik i nauka z domu to tylko podstawowe zalety tej metody, która przynosi rewelacyjne efekty i, co jest najważniejsze, która jest bardzo lubiana przez dzieci!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie