Czerwcowe noce w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

sobota 17.06.2023

Czerwcowe noce w NCK

Taniec i teatr. Dobrym i utrwalonym zwyczajem, w krakowskim kalendarzu kulturalnym, są dni poświęcone różnym obszarom sztuki. W tym wypadku te dni, to tak naprawdę noce. W pierwsza sobotę czerwca (3 VI) zapraszamy przed plenerową scenę NCK, na której, z okazji Nocy Tańca, przez kilka godzin swoje umiejętności prezentować będą zespoły i grupy taneczne działające w ramach Centrum oraz zaproszeni goście. Tego samego dnia, w Studiu KCC będzie można zobaczyć spektakl teatru tańca „Jestem miłością III”. Dwa tygodnie później (17 VI), w Noc Teatrów, proponujemy dwa spektakle – roztańczone „Czterdzieści” w reżyserii Barbary Bujakowskiej i „Nanokosmos” Teatru Ab Intra.

Na wszystkie te wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

WYDARZENIA:

3 czerwca (sobota), g. 15.30-21.30, scena plenerowa NCK
NOC TAŃCA – wydarzenie plenerowe
Występy zespołów i grup tanecznych NCK oraz zaproszonych gości.
Wystąpią m.in.: Teatr Tańca Terpsychora, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa Largo, Grupa „Maram”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Grupy Disco, Grupa Break Dance, Akademia Tańca „Bajlandia”, Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”, Taneczny klub Seniora, Duet taneczny Konstantyn Zhaivoronok i Hanna Pokrason, Grupy Hip-Hop i „Wesołe Pomponiki”.
wstęp wolny

3 czerwca (sobota), g. 20.00, Studio KCC
NOC TAŃCA „Jestem miłością III” – spektakl teatru tańca
Trzecia część projektu „Jestem miłością” porusza tematykę archetypu cienia, który według psychologii Carla Gustawa Junga reprezentuje ciemną stronę osobowości. Cień jest to burzliwy pod-świat ludzkiej psychiki, przechowujący najbardziej prymitywną część siebie, jest wszystkim tym czego wolelibyśmy o sobie nie wiedzieć. Są to tłumione instynkty i uczucia, wszystko to co religia, edukacja oraz normy społeczne nazywają złem.
wystąpią : Marta Wołowiec, Karol Miękina, Barbara Bujakowska
reżyseria – Barbara Bujakowska
bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK

17 czerwca (sobota), g. 19.00, Studio KCC
NOC TEATRÓW „Czterdzieści” – spektakl teatru tańca
reżyseria – Barbara Bujakowska
bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK

17 czerwca (sobota), g. 19.00 i 20.30, studio teatralne 209
NOC TEATRÓW „Nanokosmos” – Teatr Ab Intra
Symptomy składają się na różnorodne zaburzenia neurologiczne, wśród których występują także zaburzenia psychiczne. Mogą one narastać stopniowo lub pojawić się nagle.
Z tego względu nie można bagatelizować żadnych objawów chorób psychicznych, a każdy niepokojący objaw trzeba skonsultować z lekarzem. Wielowymiarowy, bardzo burzliwy charakter choroby, wpływający na zdolność jasnego myślenia, wyrażania emocji, relacje z innymi oraz funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym sprawia, że choroba ta jest dramatem dla wielu młodych ludzi oraz ich bliskich, którzy w pełni zaangażowani w proces leczenia oraz opiekę, często sami stają się tak zwanymi „cichymi pacjentami”.
reżyseria, scenariusz, muzyka: Nataniel Wrzeciono
opieka reżyserska: Marlena Topolska
bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Czerwcowe noce w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:latotaniecteatr