Czerwcowa Sztuka Bajek

ARS, ul. Św. Tomasza 11 mapa

sobota 25.06.2016 do niedziela 26.06.2016

12 zł /10 zł

sztuka bajek krakow

Na seanse przeznaczone dla naszych najmłodszych widzów zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę w godzinach południowych. Po projekcjach zapraszamy wszystkich uczestników na plastyczne zabawy, które w sali kinowej poprowadzi doświadczony animator dziecięcy.

Soboty, godz. 12:00 : Ernest i Celestyna

Niedziele, godz. 12:00 – „Blok: Bajki okiem malucha – Parauszek i przyjaciele”

Ceny biletów:
12 zł – sobota, 10 zł – niedziela


ERNEST I CELESTYNA, [2012], 80 min., reż. Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner

Adaptacja książek Gabrielle Vincent. Wśród niedźwiedzi przyjaźń z myszką nie jest dobrze widziana. A jednak Ernest wielki miś rozrabiaka, klaun i muzyk, przyjmie do swojego domu Celestynę, osieroconą myszkę, która postanowiła uciec ze świata gryzoni. Celestyna nie jest jednak taka jak wszyscy. To mysz wyjątkowa – ciekawska i żądna przygód. Czy będzie to początek wielkiej przyjaźni myszy z niedźwiedziem?
Nominacje i wyróżnienia: 2012 nagroda Złote Koziołki – Jury Międzynarodowe za najlepszy film animowany dla dzieci; 2013 nagroda Cezar za najlepszy film animowany; 2014 nominacja do Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.

BAJKI OKIEM MALUCHA: PARAUSZEK I PRZYJACIELE, [2013], zestaw bajek ok. 60 min.

Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmpatronat

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także