Czego nie widać, ale wiemy, że to jest – spotkanie online dla dzieci

online

środa 23.09.2020

Czego nie widać, ale wiemy, że to jest - spotkanie online dla dzieci

Zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Czego nie widać, ale wiemy, że to jest”  w pokoju literackim, które poprowadzi Marta Lipczyńska-Gil – wydawczyni „Hokus Pokus”, magazyn „Ryms”.

Dzieci są małymi filozofami, drążą, pytają o sprawy proste i bardzo trudne. Są dociekliwe i bardzo często wprawiają dorosłych w zakłopotanie.

Co odpowiedzieć na pytanie Gdzie mieszkają myśli?

Myśli nie widać, ale są z nami cały czas. Mnóstwo myśli krąży wokół nas. Czasami pędzą jak szalone, a czasami snują się leniwie. Czasami są to myśli miłe, a czasami takie, których się boimy…

Na warsztatach pokażemy, że myśli towarzyszą nam cały czas. Powstają w mózgu, który pracuje nawet wtedy, kiedy śpimy. Podążymy za ciekawością właściwą kilkulatkom, aby poszukać odpowiedzi na to egzystencjalne pytanie „Gdzie są nasze myśli”?” Oto jest pytanie…

Za pomocą karty pracy – kolorowanki dzieci będą mogą namalować to, o czym myślą. Dzięki temu zobaczymy, czy są to myśli miłe i przyjemne, czy też takie, które wzbudzają niepokój, strach. Będzie można o tym porozmawiać, pokazać za pomocą kolorów.

Pomocne książki: „Myśli Teo”, „Niebieska”, „Myślę”

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Spotkanie odbywa się na zoomie.
Link po rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie