Czar wielkiej symfoniki

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Ołowianka, Gdańsk, mapa

piątek 16.12.2016

geniusas_fot_evgenia_levin

Już 16.12 Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert „Czar wielkiej symfoniki”. W ten zaczarowany wieczór magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzą Orkiestra Symfoniczna PFB i niekwestionowana gwiazda muzyki fortepianowej: Lukas Geniušas.

W połowie grudnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się niezwykły koncert, w którym wnętrze Sali Koncertowej wypełni nastrojowa i romantyczna muzyka W. A. Mozarta, R. Schumanna i C.M. von Webera. Niezapomniane i wyjątkowe chwile zapewnią zgromadzonym melomanom Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją Tadeusza Strugały – artysty, pedagoga, interpretatora muzyki klasycznej, romantycznej i współczesnej o międzynarodowej renomie.

Lukas Geniušas jest zdobywcą II nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2010 roku oraz nagrody specjalnej Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza w II etapie. Lukas występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi m. in. w Hamburgu i Duisburgu w Niemczech, BBC Scottish Symphony, Kremeratą Baltica, NOSPRem w Katowicach, Filharmonią Narodową i współpracował z wybitnymi dyrygentami takimi jak: Gidon Kremer, Andrey Boreyko, Saulius Sondeckis, Dmitrij Sitkovetsky, Antoni Wit, Roman Kofman, Dmitrij Liss i Juozas Domarkas. Pianista koncertował we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Polsce, Litwie, Japonii, Korei Południowej, USA, Niemczech i Chinach.

Koncert poprowadzi Konrad Mielnik.

Bilety do nabycia w kasach PFB i online: http://filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2016/12/16/1543/43|53|60|68|69/czar-wielkiej-symfoniki

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzyka