Cyrk bez przemocy w CK Agora

boisko między ul. Jugosłowiańską i Chorwacką na Osiedlu Różanka mapa

sobota 23.06.2018

Wstęp wolny

Cyrk bez przemocy

Lalkowe widowisko cyrkowe, w którym zamiast zwierząt występują lalki i ogromne „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach. Oprócz nich  zobaczymy również treserów, siłaczy, żonglerów i clownów. Niezwykłe rodzinne widowisko, które zachwyci dzieci, rodziców i dziadków.

CYRK BEZ PRZEMOCY to inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska. To spektakl, w którym w zaskakujący sposób łączą się i przenikają elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej. Nawiązując do bogatej tradycji widowiska cyrkowego, twórcy wprowadzają do niego nową jakość – dzięki ciekawym techniką sztuki lalkarskiej eksponują piękno teatru lalek, a poprzez wyeliminowanie cierpienia zwierząt manifestują poszanowanie dla wszystkich istot żywych. W rolach zwyczajowo zarezerwowanych dla bohaterów zwierzęcych występują ogromne lalki – marionety, natomiast w rolach artystów cyrkowych – treserów, siłaczy, akrobatów, clownów – aktorzy w planie żywym. Bez wątpienia pierwszoplanowymi bohaterami widowiska są gigantyczne stwory – Słoń, Żyrafa i Lew – lalki wykonane w skali 1:1. Pocieszny Słoń – wirtuoz gry na trombonie przekonuje, że potrafi latać i stać na trąbie. Przystojna Żyrafa odsłania swoją prawdziwą twarz – wrażliwej artystki, miłośniczki natury, beznadziejnie zakochanej w swoim treserze. Potężny Lew, pokazuje jaki może być groźny – nie tylko umie gniewnie ryczeć, ale próbuje też pożreć swojego cyrkowego opiekuna. Zwierzęta tworzą wyjątkowe śpiewające trio – Żyrafa o miłości, Lew o odwadze, a Słoń o szczęściu. Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na Świecie! Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Przedstawienie rozwija wyobraźnię każdego widza, ciekawie operuje dźwiękiem, światłem i ruchem –  działa na zmysły ze zwielokrotnioną siłą.

Koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
Twórcy lalek: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
Muzyka: Antoni Gralak

23.06.2018/ sobota/ boisko między ul. Jugosłowiańską i Chorwacką na Osiedlu Różanka

wstęp wolny

www: https://www.ckagora.pl/klinika-lalek-ma-30-lat/

FB: https://www.facebook.com/events/243094162921207/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury Agora

Centrum Kultury AGORA

Nowa siedziba Centrum Kultury AGORA przy ul. Serbskiej 5a - razem z sąsiadującymi Centrum Informacyjno - Bibliotecznym i Restauracją - została zaprojektowana i zbudowana według standardów europejskich. Pomieszczenia i sale w budynku są klimatyzowane i …

Więcej

Adres:

ul. Serbska 5a
Wrocław


Kontakt:

71 326 15 31
sekretariat@ckagora.pl
http://www.ckagora.pl

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także