Cykl warsztatów w DADZIE, Gliwice

📅 środa 13.10.2010
Cykl warsztatów w DADZIE, Gliwice

Zapraszamy na cykl najbardziej popularnych warsztatów proponowanych przez DADA Warsztat Dziecięcej Twórczości.

Przez 10 tygodni z 10 dzieci będziemy wycinać, kleić, projektować, gotować i bawić sie na różnych warsztatach twórczych.

STARTUJEMY 13.10.10 a potem co środę od 17:00-18:30

Miejsce: Dada Warsztat Dziecięcej Twórczości, ul. Zygmunta Starego 2/3, Gliwice
www.dada-art.pl, k.eksner@dada-art.pl, tel. 502 317 729 (konieczne wcześniejsze zapisy)

Plan cyklu:

1.13.10.10 STAR WARS CZYLI JAK ZBUDOWAC X-OWCA WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE
Warsztaty dla wszystkich miłośników rycerzy Jedi, Mistrza Yody i Dartha Vadera. Zbudujemy statki kosmiczne, by obronić siły REPUBLIKI, będzie czas na stoczenie mini bitwy w kosmosie i oczywiście na chwile zabawy.

2. 20.10.10 LIZAKI – WARSZTATY KULINARNE
Co dzieje sie z cukrem w gorącej herbacie? Czy cukier można zamienić w chmurę? Pobawimy sie w „smakowite" zagadki, zasłodzimy sie własnoręcznie zrobionymi lizakami oraz stworzymy cukierkowce.

3.27.10.10 SWINKI – WARSZTATY PLASTYCZNE
Co to jest mennica? Jak powstają pieniądze ? I dlaczego dorośli ciągle narzekają na ich brak? Własnorecznie zrobimy świnkę skarbonke-podstawowy atrybut małego przedsiębiorcy.

4.3.11.10 BIŻUTERIA Z KLOCKÓW LEGO – WARSZTATY DESIGNU
Ile klocków lego potrzeba by okrążyć nimi Ziemie? Jaka jest najwyższa klockowa wieża? Tym razem nie zbudujemy zamków, domków, samochodów, statków kosmicznych z waszych ulubionych klocków, tylko pobawimy sie w projektantów bizuterii…Powstaną LEGO broszki, kolczyki, bransoletki, breloczki.

5.10.11.10 PTASZKI – WARSZTATY RZEZBIARSKIE
Do czego służy gips? Dlaczego robi sie ciepły gdy pomieszamy go z woda?
Przy pomocy tajemniczej formy wyczarujemy ptaszki z gipsu..

6.17.11.10 KONIK – WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE
Jak ze skarpetki taty, wełny, patyka i paru innych drobiazgów zrobić świetna zabawkę do brykania.

7.24.11.10 WYPASIONE KRÓWKI – WARSZTATY KULINARNE
Ulubione zajęcia wszystkich łasuchów. Przygotujemy pyszne krówki ciagutki i piekne kolorowe krasule.

8.1.12.10 CHOINKA – WARSZTATY RZEZBIARSKIE
Co to jest glina ? W jakiej temperaturze sie ja wypala? Jak połączyć szkło z glina? Tym razem powstaną piękne ręcznie robione ceramiczne ozdoby świąteczne.

9.8.12.10 FILCOWANIE
Co to są merynosy hiszpańskie? Jak sie robi filc?Zimowe warsztaty na których powstaną mięciutkie, kolorowe filcowe niespodzianki.

10.15.12.10 MIASTO – WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE
W oparciu o zdjęcia najwiekszych i najciekawszych miast swiata zbudujemy makiete współczesnego miasta. Zaplanujemy ulice, place, parki, pomniki, wzniesiemy drapacze chmur i wieze koscielne. Stworzymy miasto przyjazne i kolorowe. Dowiemy się, kim jest architekt, a kim urbanista.

CENA: 250 zł ( 10 spotkań)