Cudowny start niemowląt

Data wydarzenia: czwartek 15.03.2012 do piątek 06.04.2012

Okres od urodzenia do osiągnięcia pierwszego roku ma zasadnicze znaczenie dla całej przyszłości dziecka. Wprawdzie otaczamy je ciepłem, dbając o bezpieczeństwo, czystość i odpowiednie żywienie, jednak w tym okresie najpoważniej krzywdzimy neurologicznie naszedziecko, ograniczając poważnie jego rozwój.

6 kwietnia2012 r. piątek, g. 11 – 16.45

W pierwszym okresie życia dziecko musi mieć nieograniczone możliwości poruszania własnym ciałem, poznawania swego ciała, skutków swoich ruchów. Powinno też mieć możliwość nieograniczonego poznawania świata i zdobywania doświadczeń. Rodzice w trosce o bezpieczeństwo dziecka i dbając o swoją wygodę, często nieświadomie ograniczają możliwości samodzielnego uczenia się przez dziecko pełzania iraczkowania. Do „stoperów rozwoju" zaliczyć możemy chusty i nosidełka,wózki, leżaczki, huśtawki, jumpery, kojce, a nawet maty edukacyjne.

Tymczasem dziecko może pełzać zaraz po urodzeniu. Wykorzystuje do tego odruchy, którymi dysponuje w pierwszych miesiącach życia, a które później zanikają. Najkorzystniej przebiega rozwój, jeśli pełzania i raczkowania dziecko nauczy się zanim nauczy się siedzieć. W przeciwnym przypadku zdarza się, że dziecko próbuje raczkować,mimo iż nie nauczyło się pełzać. Ogromnie niekorzystną jest też sytuacja, kiedy dziecko nie nauczy się pełzać lub raczkować, a zaczyna chodzić. Nie mogą ukształtować się wtedy aż trzy struktury funkcjonalne mózgu, przez co wiele z tych dzieci cierpi w wieku szkolnym na dysfunkcje rozwojowe takie jak dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, ADHD i wiele innych.

Zajęcia odbędą się 6 kwietnia w godzinach 11-16.45. W piątek 30 marca w godz. 17-20 odbędzie się wykład wprowadzający, który dla uczestników zajęć Cudowny startniemowląt jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Przyjmujemyzgłoszenia mailowe na adres instytut@cudownedziecko.pl oraz telefoniczne na numer 22 292 31 42.

Więcejinformacji znajduje się na stronach www.UniwersytetRodzicow.pl oraz www.CudowneDziecko.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także