Cuda niewidy podczas Nocy Muzeów

sobota 20.05.2017

cuda niewidy książka wydawnictwo egmont

Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie i Wydawnictwo Egmont zapraszają na Noc Muzeów, która rozpocznie się już w najbliższą sobotę 20. maja w siedzibie Muzeum, ul. Kredytowa 1. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów to możliwość udziału w wielkim święcie kultury!

Tegorocznym hasłem Nocy Muzeów w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (ul. Kredytowa 1)  będzie MIŁOŚĆ. Tej nocy przestrzeń muzeum zamieni się w miejsce pełne miłosnej symboliki. Marianna Oklejak rozmiłowana w tradycjach Polski opowie o nowej książce „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych” i nie tylko. Towarzyszyć jej będą Kaja i Janusz Prusinowscy, muzycy, twórcy projektu edukacyjnego Słuchaj uchem  mającego na celu odkrywanie wrażliwości muzycznej. Nie może Was zabraknąć podczas najfajniejszej nocy w roku! Czekamy na Was od 18.00 w Muzeum dla Dzieci.

Na miejscu będzie dostępna najnowsza książka Marianny Oklejak „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych”. W regularnej sprzedaży książka też już w księgarniach.

Cuda niewidy w świecie Cudów wianków

Dwaj bracia wyruszają w daleką drogę w poszukiwani szczęścia. Świat jest pełen niespodzianek, ale i pułapek, a mieszkańcy leśnych ostępów nie zawsze są tak gościnni, jak można by sobie tego życzyć. Wróżki, dzikie zwierzęta, wiedźma, krasnoludki, a do tego diabeł Rokita! Bohaterowie wywodzący się z baśni i ludowych podań na przemian ułatwiają i utrudniają podróż obu chłopcom. Przeżyj przygodę wraz z dzielnymi braćmi, pomóż im pokonać zło i znaleźć to, co najważniejsze… Jak?

Wytęż wzrok, wyostrz wszystkie zmysły!

Zagadki, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic, labirynty – jeśli tylko zdołasz rozwiązać wszystkie łamigłówki zawarte w książce, bracia będą wiedzieli, co robić dalej.

– wspaniałe ilustracje Marianny Oklejak

– kontynuacja Cudów wianków

– zagadki i zadania, które zachęcają dziecko do zabawy i śledzenia historii

– piękne wydanie w twardej oprawie

Cuda niewidy
Tekst, ilustracje: Marianna Oklejak
ART EGMONT

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Państwowe Muzeum Etnograficzne

Państwowe Muzeum Etnograficzne

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie to miejsce spotkań miłośników sztuki, kultury, rzemiosła. Muzeum gromadzi zbiory związane z polskimi tradycjami oraz dorobkiem kultur całego świata. Kolekcje przedmiotów codziennego użytku, związanych z kultem i różnymi praktykami tworzą …

Więcej

Adres:

ul. Kredytowa 1
00- 056 Warszawa

Kontakt:

(022) 696 53 80, (022) 827 76
edukacja@ethnomuseum.pl
http://www.ethnomuseum.pl/
facebook

Zobacz także