Country Majówka w Bukowcu

30.04 – 3.05.2016 wstęp wolny
Program:
30.04 – 01.05, godz. 11.00 – 18.00
Kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych
30.04, godz.17.00
Koncert zespołu AMULET z Czech
Zespół grający głównie muzykę country, bluegrass i oryginalne covery piosenek rockowych. Muzycy pochodzą z Breclav i regionu Hodonín z bogatymi tradycjami muzyki ludowej. W swoim repertuarze zespół posiada utwory takich osobistości amerykańskiego i czeskiego country i bluegrass jak Earl Scrugs, Ricky Scaggs, Hank Williams, Greenhorns Rangers, Rhonda Vincent, Vera Martin, Wabi Danek, Wlademar Matuska i wielu innych. Grają przede wszystkim dla zabawy, wciągając publiczność do wspólnych śpiewów i tańców.
Pokaz tańca country zespołu LEDNICKÝ RANČ
Grupa taneczna Lednický Ranc została założona w roku 2008. Szesnaście miłośników muzyki country pod kierunkiem Ludmiły Jelinek spotyka się regularnie aby tańczyć country. W repertuarze mają już ponad 70 tańców. Swoje umiejętności prezentują na licznych imprezach w kraju i za granicą.
01.05, godz. 17.00
Koncert zespołu ALA BONCOL & KOALICJA
Zadebiutowała w maju 1995 roku z zespołem Fair Play. Potem kilkakrotnie pojawiała się na mrągowskim Pikniku Country, gdzie towarzyszyła między innymi Tomaszowi Szwedowi i Michałowi Lonstarowi. Obecnie występuje z towarzyszeniem zespołu Koalicja.
W latach 1998 – 2000 oraz 2003 – 2004 otrzymała tytuł Wokalistka Roku tygodnika „Dyliżans” i dodatkowo w latach 2003 – 2004 roku zdobyła prestiżową nagrodę dla Artystki Roku tego samego pisma. W 2001 roku rozpadł się Fair Play i powstała nowa formacja, której została liderką. Miesiąc później otrzymała nagrodę Złoty Truck za najlepszą piosenkę poprzedniego roku – „Mam kilometrów paranoję”. W następnym roku reprezentowała Polskę na festiwalu w Czechach i na Słowacji. Latem 2003 roku pojawiła się na litewskim Festiwalu VISAGINO COUNTRY, w kolejnym roku zagrała we Francji i Niemczech.
Obecnie występuje z towarzyszeniem zespołu Koalicja w składzie – Sonia Lelek (wokal), Adrian Kowalski (gitara solowa), Krzysztof Klich (gitara basowa), Łukasz Kwapisiewicz (klawisze), Michał Dziewiński (perkusja) oraz Krzysztof Boluk (gitara akustyczna).
W 2005 roku wydała swoja solową płytę „Ale Ala”, na której zaprezentowała kilkanaście piosenek, w różnych tonacjach – od spokojnych, do bardziej żywiołowych.
W swoim repertuarze ma także covery między innymi Chely Wright, Lorrie Morgan, Shanii Twain, Patty Loveless, Carlene Carter, Faith Hill, Joe Dee Messiny, Reby McEntire, Shelby Lynn, Anity Cochran, Heather Myles i Lindy Davis.
03.05, godz.17.00
Koncert Marcelina Bienkiewicz, Jacek Szreniawa, Marcin Włodarczyk, Łukasz Ostrowski,Kuba Lechki

Organizatorzy:

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej