Cosi fan tutte na inaugurację Theatrum Musicum

Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1 mapa

czwartek 02.06.2016

40 / 25 zł

Wolfgang Amadeus Mozart i Lorenzo da Ponte. Z połączenia dwóch genialnych umysłów nie mogło powstać nic miałkiego. W Così fan tutte pod powierzchnią historii piętnującej niewierność kobiet pędzi silny prąd wytykający mężczyznom hipokryzję i bezzasadną dominację.

Prosty zabieg zamiany narzeczonych, znany w literaturze od czasów Boccacia, staje się u Mozarta pretekstem do komediowej galopady zwieńczonej morałem. Czy morałem ironicznym, czy gorzkim, obnażającym ułomności kobiet, czy mężczyzn… To zostawimy pod rozwagę publiczności.

Ale nie w libretcie tkwi największa siła mozartowskiej opery buffa. Wszak tekst jest ledwie skromnym ułamkiem genialnej kompozycji, w której na pierwszy plan wysunięta jest partia orkiestry – pełna barw, błyskotliwie napisana, porywająca emocjami. A przecież dla emocji słuchamy muzyki.

Prowadzona przez Jana Tomasza Adamusa Capella Cracoviensis oraz doskonali rodzimi soliści (Natalia Rubiś, Marta Wryk, Sebastian Szumski, Karol Kozłowski, Marzena Lubaszka i Jacek Ozimkowski) wykonają operę Così fan tutte w wersji koncertowej w Filharmonii Krakowskiej 2 czerwca, wydarzenie będzie jednocześnie inauguracją 4. edycji Theatrum Musicum – wspólnego projektu krakowskich instytucji muzycznych.

Koncert zaczyna się o 18:00, przewidziano także godzinną przerwę między I a II aktem. Na godzinę przed rozpoczęciem oraz podczas przerwy organizatorzy zapraszają do skorzystania z dobroci proponowanych przez Food Trucki zaparkowane w podwórzu Filharmonii i na parkingu od ulicy Zwierzynieckiej oraz winiarnię Stoccaggio, która będzie oferować napoje i znakomite wina. Niech ten wieczór stanie się nie tylko świętem muzyki, ale i celebracją życia.

2 czerwca 2016 czwartek 18:00
Filharmonia Krakowska ul. Zwierzyniecka 1
inauguracja Theatrum Musicum

Wolfgang Amadeus MOZART
Così fan tutte
opera w dwóch aktach
18:00 akt I / 19:30 długa przerwa / 20:30 akt II

Natalia Rubiś FIORDILIGI
Marta Wryk DORABELLA
Sebastian Szumski GUGLIELMO
Karol Kozłowski FERRANDO
Marzena Lubaszka DESPINA
Jacek Ozimkowski DON ALFONSO
CAPELLA CRACOVIENSIS
na historycznych instrumentach
KRAKOWSKI CHÓR MIESZCZAŃSKI
Jan Tomasz Adamus klawesyn, dyrygent

bilety: 40 / 25 zł

sprzedaż biletów od 30 maja do 2 czerwca w godzinach 14:00-18:00 w kasie Capelli Cracoviensis w budynku Filharmonii
bilety są dostępne także za pośrednictwem portalu eBilet

więcej informacji:

theatrummusicum.pl

capellacracoviensis.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Capella Cracoviensis

CAPELLA CRACOVIENSIS jest miejską instytucją kultury. Powstała w 1970 roku z inicjatywy Stanisława Gałońskiego, w celu wykonywania rzadkiej wówczas na estradach muzyki dawnej. Z czasem zespół przekształcił się w rodzaj małej filharmonii. Obecnie powrócił do …

Więcej

Adres:

ul. Zwierzyniecka 1
31-103 Kraków


Kontakt:

info@capellacracoviensis.pl
http://www.capellacracoviensis.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykapatronat